2022–2023Magyarország Újpest11(0)
2023–Olaszország SS Monopoli 196624(2)
Válogatottság
2016Olaszország Olaszország U181(0)
1 A felnőtt klubokban játszott mérkőzések és gólok csak a bajnoki mérkőzések adatait tartalmazzák. Utolsó elszámolt mérkőzés dátuma:
2024. február 3.
Sablon • Wikidata • Segítség

Giuseppe Borello (Catanzaro, 1999. április 28. –) olasz labdarugó, csatár. Az SS Monopoli játékosa.

Pályafutása

Crotone

2017. május 28-án debütált a Serie A-ban a Crotone színeiben a Lazio elleni mérkőzésen, Diego Falcinellit váltotta a hosszabbításban.[1]

Kölcsönben a Coneónál

2018. augusztus 16-án bejelentették, hogy Borello egy szezonra szóló kölcsönszerződést kötött a Serie C-ben szereplő Cuneo csapatával.[2] 2018. szeptember 17-én a Pisa elleni 1–0-s idegenbeli vereség alkalmával debütált az olasz harmadosztályban, a 78. percben Giorgio Spizzichino helyére állt be.[3] Három héttel később, október 14-én az Olbia elleni 1–0-s hazai győzelem 43. percében megszerezte a profik közt az első gólját.[4] November 25-én második gólját csereként lőtte az Alessandria elleni 3–0-s idegenbeli győzelem 86. percében.[5] 2019 januárjában visszatért a Crotone-hoz. Borello 2018–19-es évadban 15 találkozón jutott szóhoz, 2 gólt és 1 asszisztot jegyzett, de egyetlen mérkőzést sem játszott végig.[6]

Kölcsönben a Rendénél

2019. január 8-án hivatalossá vált, hogy Borello 6 hónapig kölcsönben a Serie C-ben szereplő Rende csapatában fog futballozni.[7] 2019. január 20-án debütált új csapatában a Catanzaro elleni 3–0-s idegenbeli vereség alkalmával, végigjátszotta a mérkőzést.[8] A félszezon második felében pedig a Rende alapemberévé vált. Április 28-án kétszer is betalált a Viterbese Castrense elleni 3–1-es idegenbeli győzelem alkalmával.[9] Borello 17 mérkőzésen lépett pályára, ebből 16-szor kezdőként kapott szerepet, 3 gólt és 2 asszisztot szerzett a 6 hónapig tartó kölcsönszerződés ideje alatt.[6]

Kölcsönben a Cesenánál

2019. július 18-án Borello egy szezonra szóló kölcsönszerződéssel az újonnan a Serie C-ben szereplő Cesenához került.[10] Augusztus 25-én Borello bemutatkozott, és a Carpi elleni 4–1-es idegenbeli vereség 43. percében megszerezte első gólját a klub színeiben, végigjátszotta a mérkőzést.[11] Már a szezon elején a Cesena meghatározó játékosává vált. Szeptember 15-én a Triestina elleni 3–2-es hazai győzelem 66. percében megszerezte második gólját.[12] Négy héttel később, október 13-án a Sambenedettese elleni 3–1-es hazai vereség 62. percében megszerezte harmadik gólját.[13] Az olasz csatár a Cesena játékosaként 26 alkalommal lépett pályára, ebből 22-szer kezdőként, 6 góllal és 1 asszisztot jegyzett.[6]

Kölcsönben a Pro Vercellinél

2020. október 3-án Corello a kispadon ült a Serie A-ban a Crotone Sassuolo elleni mérkőzésén.[14] 2020. október 5-én kölcsönbe a Serie C-ben szereplő Pro Vercellihez igazolt, ezzel ő lett az ötödik Crotone-játékos, akit ide adtak kölcsön abban a szezonban.[15] Hat nappal később, október 11-én debütált a klub színeiben, a Lucchese ellen 2–1-re megnyert hazai mérkőzés utolsó 15 percében Alessio Zerbin helyére állt be csereként.[16] November 11-én Borello első mérkőzését játszotta kezdőként a klub színeiben, a Pistoiese elleni 1–0-s hazai győzelem alkalmával, a 71. percben Alessandro Romairone váltotta az olasz csatárt. 2021 januárjában azonban lejárt a kölcsönszerződése, és visszatért a Crotonéhoz. 11 alkalommal lépett pályára, ebből mindössze 3 alkalommal kezdőként, és egyetlen teljes mérkőzést sem játszott a klub színeiben.[6]

2021. január 15-én Borello újra kölcsönbe került a Serie C-ben szereplő Cesenához a szezon végéig.[17] 2021. január 15-én a 89. percben Mattia Bortolussi helyére állt be csereként az Arezzo elleni 2–0-s idegenbeli győzelemmel záruló találkozó 89. percében.[18] Két héttel később, január 30-án Borello első teljes mérkőzését játszotta a klub színeiben a Triestina elleni 2–1-es idegenbeli vereség alkalmával.[19] Borello mindössze 9 mérkőzéssel fejezte be 6 hónapos kölcsönszerződését a Cesenánál, és hozzásegítette a klubot a rájátszásba jutáshoz, de a az olasz csapat a második fordulóban kiesett a Matelica ellen.[6]

Újpest

2022. augusztus 4-én bejelentették, hogy Giuseppe Újpesten folytatja pályafutását.[20][21] 2023. július 13-án a lila-fehér csapat hivatalos honlapján közleményben tudatta, hogy felbontja a szélső szerződését.[22][23]

SS Monopoli

2023. augusztus 8-án csatlakozott a Serie C-ben szereplő SS Monopoli csapatához. 2023. szeptember 10-én mutatkozott be új csapatában a Monterosi Tuscia elleni mérkőzésen ahol rögtön az első gólját is megszerezte, méghozzá büntetőből.[24] 2024. január 13-án a Monterosi Tuscia elleni mérkőzésen ugyan csapata 2–1 arányban vereséget szenvedett, de ő az 59. percben betalált.[25]

Sikerei, díjai

OlaszTorino Primavera

• Coppa Italia Primavera győztes: 2017–18

Jegyzetek

1. Crotone vs. Lazio - 28 May 2017 - Soccerway. int.soccerway.com. (Hozzáférés: 2023. július 13.)
  2. UFFICIALE: Cuneo, attiva l'asse con Crotone e Ascoli. Quattro arrivi - TUTTOmercatoWEB.com (olasz nyelven). archivio.tuttomercatoweb.com. (Hozzáférés: 2023. július 13.)
  3. Pisa vs. Cuneo - 17 September 2018 - Soccerway. uk.soccerway.com. (Hozzáférés: 2023. július 13.)
  4. Cuneo vs. Olbia - 14 October 2018 - Soccerway. uk.soccerway.com. (Hozzáférés: 2023. július 13.)
  5. Alessandria vs. Cuneo - 25 November 2018 - Soccerway. uk.soccerway.com. (Hozzáférés: 2023. július 13.)
  6. a b c d e Italy - G. Borello - Profile with news, career statistics and history - Soccerway. uk.soccerway.com. (Hozzáférés: 2023. július 13.)
  7. UFFICIALE: Rende, arriva l'attaccante Borello dal Crotone - TUTTOmercatoWEB.com (olasz nyelven). www.tuttomercatoweb.com. (Hozzáférés: 2023. július 13.)
  8. Catanzaro vs. Rende - 20 January 2019 - Soccerway. uk.soccerway.com. (Hozzáférés: 2023. július 13.)
  9. Viterbese vs. Rende - 28 April 2019 - Soccerway. uk.soccerway.com. (Hozzáférés: 2023. július 13.)
  10. UFFICIALE: Crotone, Borello ceduto in prestito al Cesena - TUTTOmercatoWEB.com (olasz nyelven). www.tuttomercatoweb.com. (Hozzáférés: 2023. július 13.)
  11. Carpi vs. Cesena - 25 August 2019 - Soccerway. uk.soccerway.com. (Hozzáférés: 2023. július 13.)
  12. Cesena vs. Triestina - 15 September 2019 - Soccerway. uk.soccerway.com. (Hozzáférés: 2023. július 13.)
  13. Cesena vs. Sambenedettese - 13 October 2019 - Soccerway. uk.soccerway.com. (Hozzáférés: 2023. július 13.)
  14. Sassuolo vs. Crotone - 3 October 2020 - Soccerway. int.soccerway.com. (Hozzáférés: 2023. július 14.)
  15. 🚨| CALCIOMERCATO Giuseppe Borello... - F.C. Pro Vercelli 1892 | Facebook (magyar nyelven). Facebook. (Hozzáférés: 2023. július 14.)
  16. Pro Vercelli vs. Lucchese - 11 October 2020 - Soccerway. uk.soccerway.com. (Hozzáférés: 2023. július 14.)
  17. Dal Crotone arriva Giuseppe Borello (olasz nyelven). Cesena FC - Sito ufficiale, 2021. január 15. [2023. július 14-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2023. július 14.)
  18. Arezzo vs. Cesena - 16 January 2021 - Soccerway. uk.soccerway.com. (Hozzáférés: 2023. július 14.)
  19. Triestina vs. Cesena - 30 January 2021 - Soccerway. uk.soccerway.com. (Hozzáférés: 2023. július 14.)
  20. M, CS: NB I: korosztályos válogatott olasz csatárt szerződtetett az Újpest (magyar nyelven). NSO.hu, 2022. augusztus 4. (Hozzáférés: 2023. július 14.)
  21. "Minden labdáért meg fogok küzdeni" – Újpesten lesz először légiós az olasz támadó (magyar nyelven). Rangadó, 2022. augusztus 4. (Hozzáférés: 2023. július 14.)
  22. nemzetisport.hu: NB I: távozik az Újpest olasz szélsője – hivatalos - NSO (magyar nyelven). NSO.hu, 2023. július 13. (Hozzáférés: 2023. július 14.)
  23. Olasz légiós távozott Újpestről – hivatalos (magyar nyelven). M4 Sport, 2023. július 13. (Hozzáférés: 2023. július 14.)
  24. Sofascore: Monterosi Tuscia vs SS Monopoli 1966 live score, H2H and lineups | Sofascore (angol nyelven). www.sofascore.com. (Hozzáférés: 2024. január 13.)
  25. Monterosi Tuscia vs. Monopoli - 13 January 2024 - Soccerway. int.soccerway.com. (Hozzáférés: 2024. február 8.)