Németország a 2018. évi téli olimpiai játékokon
Németország az olimpiai játékokon | |||||
Németország zászlaja | |||||
NOB-országkód: GER | |||||
OOB | Német Olimpiai Sportszövetség | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2018. évi téli olimpiai játékok Phjongcshang | |||||
Versenyzők | 153 fő 14 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Eric Frenzel | ||||
Záróünnepség | Christian Ehrhoff | ||||
Érmek 2. helyezés |
| ||||
Németország az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
| |||||
Más szereplések: Egyesült Német Csapat (1956–1964), NDK (1968–1988), NSZK (1968–1988), Saar-vidék (1952) |
Németország a dél-koreai Phjongcshangban megrendezett 2018. évi téli olimpiai játékok egyik résztvevő nemzete volt. Az országot az olimpián 14 sportágban 153 sportoló képviselte, akik összesen 31 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Peiffer, ArndArnd Peiffer | Biatlon | Férfi 10 km sprint |
1 Arany | Dahlmeier, LauraLaura Dahlmeier | Biatlon | Női 7,5 km sprint |
1 Arany | Dahlmeier, LauraLaura Dahlmeier | Biatlon | Női 10 km üldözőverseny |
1 Arany | Friedrich, FrancescoFrancesco Friedrich Margis, ThorstenThorsten Margis | Bob | Férfi kettes |
1 Arany | Friedrich, FrancescoFrancesco Friedrich Bauer, CandyCandy Bauer Grothkopp, MartinMartin Grothkopp Margis, ThorstenThorsten Margis | Bob | Férfi négyes |
1 Arany | Jamanka, MariamaMariama Jamanka Buckwitz, LisaLisa Buckwitz | Bob | Női kettes |
1 Arany | Frenzel, EricEric Frenzel | Északi összetett | Normálsánc + 10 km |
1 Arany | Rydzek, JohannesJohannes Rydzek | Északi összetett | Nagysánc + 10 km |
1 Arany | Geiger, VinzenzVinzenz Geiger Rießle, FabianFabian Rießle Frenzel, EricEric Frenzel Rydzek, JohannesJohannes Rydzek | Északi összetett | Csapat |
1 Arany | Savchenko, AlionaAliona Savchenko Massot, BrunoBruno Massot | Műkorcsolya | Páros |
1 Arany | Wendl, TobiasTobias Wendl Arlt, TobiasTobias Arlt | Szánkó | Kettes |
1 Arany | Geisenberger, NatalieNatalie Geisenberger | Szánkó | Női egyes |
1 Arany | Ludwig, JohannesJohannes Ludwig Geisenberger, NatalieNatalie Geisenberger Wendl, TobiasTobias Wendl Arlt, TobiasTobias Arlt | Szánkó | Vegyes váltó |
1 Arany | Wellinger, AndreasAndreas Wellinger | Síugrás | Férfi egyéni, normálsánc |
2 Ezüst | Schempp, SimonSimon Schempp | Biatlon | Férfi 15 km tömegrajtos |
2 Ezüst | Walther, NicoNico Walther Kuske, KevinKevin Kuske Rödiger, AlexanderAlexander Rödiger Franke, EricEric Franke | Bob | Férfi négyes |
2 Ezüst | Rießle, FabianFabian Rießle | Északi összetett | Nagysánc + 10 km |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Sinan Akdag Danny aus den Birken Daryl Boyle Christian Ehrhoff Yasin Ehliz Dennis Endras Gerrit Fauser Marcel Goc Patrick Hager Frank Hördler Dominik Kahun Marcus Kink Björn Krupp Brooks Macek Frank Mauer Jonas Müller Moritz Müller Marcel Noebels Leonhard Pföderl Timo Pielmeier Matthias Plachta Patrick Reimer Felix Schütz Yannic Seidenberg David Wolf | Jégkorong | Férfi |
2 Ezüst | Jörg, SelinaSelina Jörg | Snowboard | Női parallel giant slalom |
2 Ezüst | Eitberger, DajanaDajana Eitberger | Szánkó | Női egyes |
2 Ezüst | Wellinger, AndreasAndreas Wellinger | Síugrás | Férfi egyéni, nagysánc |
2 Ezüst | Karl Geiger Stephan Leyhe Richard Freitag Andreas Wellinger | Síugrás | Férfi csapatverseny |
2 Ezüst | Althaus, KatharinaKatharina Althaus | Síugrás | Női egyéni, normálsánc |
2 Ezüst | Lölling, JacquelineJacqueline Lölling | Szkeleton | Női |
3 Bronz | Doll, BenediktBenedikt Doll | Biatlon | Férfi 12,5 km üldözőverseny |
3 Bronz | Lesser, ErikErik Lesser Doll, BenediktBenedikt Doll Peiffer, ArndArnd Peiffer Schempp, SimonSimon Schempp | Biatlon | Férfi 4 × 7,5 km váltó |
3 Bronz | Dahlmeier, LauraLaura Dahlmeier | Biatlon | Női 15 km egyéni indításos |
3 Bronz | Frenzel, EricEric Frenzel | Északi összetett | Nagysánc + 10 km |
3 Bronz | Hofmeister, Ramona TheresiaRamona Theresia Hofmeister | Snowboard | Női parallel giant slalom |
3 Bronz | Ludwig, JohannesJohannes Ludwig | Szánkó | Férfi egyes |
3 Bronz | Eggert, ToniToni Eggert Benecken, SaschaSascha Benecken | Szánkó | Kettes |
Alpesisí
Bővebben: Alpesisí a 2018. évi téli olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Fritz Dopfer | Óriás-műlesiklás | 1:10,69 | 19. | 1:11,38 | 26. | 2:22,07 | 26. |
Műlesiklás | 49,79 | 22. | 51,48 | 17. | 1:41,27 | 20. | |
Thomas Dreßen | Lesiklás | 1:41,03 | 5. | ||||
Szuperóriás-műlesiklás | 1:25,51 | 12. | |||||
Josef Ferstl | Lesiklás | 1:42,98 | 25. | ||||
Szuperóriás-műlesiklás | 1:26,81 | 27. | |||||
Andreas Sander | Lesiklás | 1:41,62 | 10. | ||||
Szuperóriás-műlesiklás | 1:25,21 | 8. | |||||
Alexander Schmid | Óriás-műlesiklás | nem ért célba | kiesett | ||||
Linus Straßer | Óriás-műlesiklás | 1:11,54 | 30. | 1:10,13 | 4. | 2:21,67 | 22. |
Műlesiklás | nem ért célba | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Lesiklás | Műlesiklás | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Thomas Dreßen | Összetett | 1:19,24 | 1. | 49,72 | 24. | 2:08,96 | 9. |
Josef Ferstl | 1:21,95 | 36. | nem indult | nem ért célba | |||
Andreas Sander | 1:21,68 | 32. | nem indult | nem ért célba | |||
Linus Straßer | 1:22,03 | 39. | nem ért célba | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Lena Dürr | Műlesiklás | nem ért célba | kiesett | ||||
Christina Geiger | 51,44 | 19. | nem ért célba | ||||
Viktoria Rebensburg | Lesiklás | 1:40,64 | 9. | ||||
Szuperóriás-műlesiklás | 1:21,62 | 10. | |||||
Óriás-műlesiklás | 1:11,45 | 8. | 1:09,15 | 3. | 2:20,60 | 4. | |
Marina Wallner | Műlesiklás | 51,12 | 12. | 50,98 | 22. | 1:42,10 | 19. |
Kira Weidle | Lesiklás | 1:41,01 | 11. | ||||
Szuperóriás-műlesiklás | nem ért célba |
- Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Fritz Dopfer Alexander Schmid Linus Straßer Lena Dürr Marina Wallner | Vegyes | Szlovákia (SVK) Gy 2*–2 | Svájc (SUI) V 2–2* | kiesett | 5. |
Biatlon
Bővebben: Biatlon a 2018. évi téli olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Időeredmény | Lövőhiba | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Benedikt Doll | 10 km sprint | 23:56,4 | 1 (0+1) | 6. |
12,5 km üldözőverseny | 33:06,8 | 1 (0+0+1+0) | ||
15 km tömegrajtos | 36:06,1 | 1 (0+0+1+0) | 5. | |
Johannes Kühn | 20 km egyéni indításos | 53:36,6 | 6 (1+1+1+3) | 58. |
Erik Lesser | 10 km sprint | 24:10,7 | 1 (0+1) | 11. |
12,5 km üldözőverseny | 34:27,6 | 2 (0+0+1+1) | 11. | |
20 km egyéni indításos | 49:31,1 | 1 (0+1+0+0) | 9. | |
15 km tömegrajtos | 35:58,9 | 2 (0+0+0+2) | 4. | |
Arnd Peiffer | 10 km sprint | 23:38,8 | 0 (0+0) | |
12,5 km üldözőverseny | 34:05,8 | 3 (0+0+1+2) | 8. | |
20 km egyéni indításos | 51:54,8 | 3 (0+0+3+0) | 21. | |
15 km tömegrajtos | 36:47,5 | 4 (1+0+1+2) | 13. | |
Simon Schempp | 10 km sprint | 24:00,2 | 1 (0+1) | 7. |
12,5 km üldözőverseny | 33:54,4 | 3 (0+0+1+2) | 5. | |
20 km egyéni indításos | 51:54,8 | 4 (2+2+0+0) | 36. | |
15 km tömegrajtos | 35:47,3 | 1 (0+0+0+1) | ||
Erik Lesser Benedikt Doll Arnd Peiffer Simon Schempp | 4 × 7,5 km váltó | 1:17:23,6 | 10 (3+10) |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Időeredmény | Lövőhiba | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Laura Dahlmeier | 7,5 km sprint | 21:06,2 | 0 (0+0) | |
10 km üldözőverseny | 30:35,0 | 1 (0+1+0+0) | ||
15 km egyéni indításos | 41:48,4 | 1 (1+0+0+0) | ||
12,5 km tömegrajtos | 37:10,1 | 2 (1+1+0+0) | 16. | |
Maren Hammerschmidt | 15 km egyéni indításos | 44:28,0 | 3 (1+1+0+1) | 17. |
Denise Herrmann | 7,5 km sprint | 22:25,8 | 2 (0+2) | 21. |
10 km üldözőverseny | 31:54,7 | 2 (1+0+0+1) | 6. | |
12,5 km tömegrajtos | 36:27,2 | 2 (0+0+2+0) | 11. | |
Franziska Hildebrand | 7,5 km sprint | 21:59,9 | 1 (0+1) | 12. |
10 km üldözőverseny | 32:36,5 | 3 (2+1+0+0) | 12. | |
15 km egyéni indításos | 43:38,6 | 1 (0+1+0+0) | 9. | |
Vanessa Hinz | 7,5 km sprint | 21:46,5 | 1 (0+1) | 5. |
10 km üldözőverseny | 32:41,4 | 4 (1+1+2+0) | 13. | |
12,5 km tömegrajtos | 38:52,4 | 4 (2+1+0+1) | 25. | |
Franziska Preuß | 15 km egyéni indításos | 42:06,7 | 0 (0+0+0+0) | 4. |
12,5 km tömegrajtos | 36:38,9 | 1 (0+0+1+0) | 12. | |
Laura Dahlmeier Denise Herrmann Franziska Hildebrand Franziska Preuß | 4 × 6 km váltó | 1:12:57,3 | 11 (3+11) | 8. |
- Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Időeredmény | Lövőhiba | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Laura Dahlmeier Vanessa Hinz Erik Lesser Arnd Peiffer | Vegyes váltó | 1:09:01,5 | 7 (1+7) | 4. |
Bob
Bővebben: Bob a 2018. évi téli olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Francesco Friedrich* Thorsten Margis | Kettes | 49,22 | 5. | 49,46 | 5. | 48,96 | 1. | 49,22 | 2. | 3:16,86 | |
Nico Walther* Christian Poser | 49,12 | 3. | 49,27 | 1. | 49,32 | 6. | 49,35 | 4. | 3:17,06 | 4. | |
Johannes Lochner* Christopher Weber | 49,24 | 6. | 49,34 | 2. | 49,09 | 3. | 49,47 | 8. | 3:17,14 | 5. | |
Francesco Friedrich* Candy Bauer Martin Grothkopp Thorsten Margis | Négyes | 48,54 | 1. | 49,01 | 1. | 48,76 | 1. | 49,54 | 3. | 3:15,85 | |
Nico Walther* Kevin Kuske Alexander Rödiger Eric Franke | 48,74 | 3. | 49,16 | 2. | 48,90 | 4. | 49,58 | 7. | 3:16,38 | ||
Johannes Lochner* Christopher Weber Christian Poser Christian Rasp | 48,95 | 6. | 49,26 | 7. | 49,10 | 9. | 49,80 | 17. | 3:17,11 | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Mariama Jamanka* Lisa-Marie Buckwitz | Kettes | 50,54 | 2. | 50,72 | 1. | 50,49 | 2. | 50,70 | 1. | 3:22,45 | |
Anna Köhler* Erline Nolte | 51,21 | 13. | 51,20 | 11. | 51,46 | 16. | 51,41 | 15. | 3:25,28 | 13. | |
Stephanie Schneider* Annika Drazek | 50,63 | 4. | 50,93 | 5. | 50,71 | 5. | 50,70 | 1. | 3:22,97 | 4. |
* – a bob vezetője
Északi összetett
Bővebben: Északi összetett a 2018. évi téli olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Síugrás | Sífutás | Összesítés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Táv | Pont | Hely. | Időhátrány | Idő | Idő | Helyezés | ||
Eric Frenzel | Normálsánc + 10 km | 106,5 | 121,7 | 5. | +0:32 | 24:19,4 | 24:51,4 | |
Nagysánc + 10 km | 136,5 | 132,9 | 4. | +0:24 | 23:29,3 | 23:53,3 | ||
Vinzenz Geiger | Normálsánc + 10 km | 103,5 | 105,4 | 13. | +1:41 | 24:15,9 | 25:56,9 | 9. |
Nagysánc + 10 km | 129,0 | 124,0 | 9. | +1:00 | 23:42,6 | 24:42,6 | 7. | |
Fabian Rießle | Normálsánc + 10 km | 94,5 | 99,9 | 16. | +2:03 | 23:53,7 | 25:56,7 | 7. |
Nagysánc + 10 km | 130,5 | 130,3 | 6. | +0:34 | 23:18,9 | 23:52,9 | ||
Johannes Rydzek | Normálsánc + 10 km | 101,0 | 109,1 | 11. | +1:26 | 23:53,3 | 25:19,3 | 5. |
Nagysánc + 10 km | 133,5 | 131,2 | 5. | +0:31 | 23:21,5 | 23:52,5 | ||
Eric Frenzel Vinzenz Geiger Fabian Rießle Johannes Rydzek | Csapat | 532,0 | 464,7 | 2. | +0:06 | 46:03,8 | 46:09,8 |
Gyorskorcsolya
Bővebben: Gyorskorcsolya a 2018. évi téli olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Patrick Beckert | 5000 m | 6:17,91 | 10. |
10 000 m | 13:01,94 | 7. | |
Joel Dufter | 500 m | 35,506 | 29. |
1000 m | 1:09,46 | 14. | |
Moritz Geisreiter | 5000 m | 6:18,34 | 12. |
10 000 m | 13:06,35 | 9. | |
Nico Ihle | 500 m | 34,89 | 8. |
1000 m | 1:08,93 | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
---|---|---|---|
Judith Dannhauer | 500 m | 38,534 | =16. |
1000 m | 1:17,41 | 26. | |
Roxanne Dufter | 1500 m | 2:00,33 | 24. |
3000 m | 4:16,87 | 23. | |
Gabriele Hirschbichler | 1000 m | 1:16,03 | 15. |
1500 m | 1:58,24 | 12. | |
Claudia Pechstein | 3000 m | 4:04,49 | 9. |
5000 m | 7:05,43 | 8. | |
Michelle Uhrig | 1000 m | 1:20,81 | 31. |
- Tömegrajtos
Versenyző | Versenyszám | Elődöntő | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Idő | Hely. | Pont | Idő | Helyezés | ||
Claudia Pechstein | Női | 5 | 8:35,58 | 4. | 0 | 8:41,45 | 13. |
- Csapatverseny
Versenyző | Versenyszám | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Helyezés | |||
Roxanne Dufter Gabriele Hirschbichler Claudia Pechstein Michelle Uhrig | Női | Kanada (CAN) V 3:02,65 | 6. | C döntő Kína (CHN) V 3:04,67 | 6. |
Jégkorong
Bővebben: Jégkorong a 2018. évi téli olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi jégkorongtorna a 2018. évi téli olimpiai játékokon |
- Szövetségi kapitány: Marco Sturm
- Segédedzők: Christian Künast, Matt McIlvane
Német nemzeti férfi jégkorongcsapat-játékoskeret | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
# | Poszt | Név | Magasság | Súly | Születési idő | Születési hely | Klub 2017–18-ban |
7 | D | Boyle, DarylDaryl Boyle | 1,85 m (6 ft 1 in) | 7001890000000000000♠89 kg (196 lb) | 1987. február 24. | Sparwood, Kanada | EHC München (DEL) |
10 | D | Ehrhoff, ChristianChristian Ehrhoff – A | 1,88 m (6 ft 2 in) | 7001920000000000000♠92 kg (203 lb) | 1982. július 6. | Moers, Nyugat-Németország | Kölner Haie (DEL) |
12 | F | Macek, BrooksBrooks Macek | 1,81 m (5 ft 11 in) | 7001920000000000000♠92 kg (203 lb) | 1992. május 15. | Winnipeg, Manitoba, Kanada | EHC München (DEL) |
17 | F | Kink, MarcusMarcus Kink | 1,86 m (6 ft 1 in) | 7001960000000000000♠96 kg (212 lb) | 1985. január 13. | Düsseldorf, Nyugat-Németország | Adler Mannheim (DEL) |
22 | F | Plachta, MatthiasMatthias Plachta | 1,88 m (6 ft 2 in) | 7002100000000000000♠100 kg (220 lb) | 1991. május 16. | Freiburg im Breisgau | Adler Mannheim (DEL) |
28 | F | Mauer, FrankFrank Mauer | 1,84 m (6 ft 0 in) | 7001900000000000000♠90 kg (200 lb) | 1988. április 12. | Heidelberg, Nyugat-Németország | EHC München (DEL) |
33 | G | aus den Birken, DannyDanny aus den Birken | 1,86 m (6 ft 1 in) | 7001890000000000000♠89 kg (196 lb) | 1985. február 15. | Düsseldorf, Nyugat-Németország | EHC München (DEL) |
36 | D | Seidenberg, YannicYannic Seidenberg | 1,71 m (5 ft 7 in) | 7001820000000000000♠82 kg (181 lb) | 1984. január 11. | Villingen-Schwenningen, Nyugat-Németország | EHC München (DEL) |
37 | F | Reimer, PatrickPatrick Reimer | 1,79 m (5 ft 10 in) | 7001860000000000000♠86 kg (190 lb) | 1982. december 10. | Mindelheim, Nyugat-Németország | Thomas Sabo Ice Tigers (DEL) |
40 | D | Krupp, BjörnBjörn Krupp | 1,91 m (6 ft 3 in) | 7001950000000000000♠95 kg (209 lb) | 1991. március 6. | Buffalo, Egyesült Államok | Grizzlys Wolfsburg (DEL) |
41 | D | Müller, JonasJonas Müller | 1,83 m (6 ft 0 in) | 7001880000000000000♠88 kg (194 lb) | 1995. november 19. | Berlin | Eisbären Berlin (DEL) |
42 | F | Ehliz, YasinYasin Ehliz | 1,77 m (5 ft 10 in) | 7001830000000000000♠83 kg (183 lb) | 1992. december 30. | Bad Tölz | Thomas Sabo Ice Tigers (DEL) |
43 | F | Fauser, GerritGerrit Fauser | 1,82 m (6 ft 0 in) | 7001890000000000000♠89 kg (196 lb) | 1989. július 13. | Nürnberg, Nyugat-Németország | Grizzlys Wolfsburg (DEL) |
44 | G | Endras, DennisDennis Endras | 1,82 m (6 ft 0 in) | 7001800000000000000♠80 kg (180 lb) | 1985. július 14. | Immenstadt im Allgäu, Nyugat-Németország | Adler Mannheim (DEL) |
48 | D | Hördler, FrankFrank Hördler | 1,83 m (6 ft 0 in) | 7001900000000000000♠90 kg (200 lb) | 1985. január 26. | Bad Muskau, NDK | Eisbären Berlin (DEL) |
50 | F | Hager, PatrickPatrick Hager – A | 1,78 m (5 ft 10 in) | 7001830000000000000♠83 kg (183 lb) | 1988. szeptember 8. | Stuttgart, Nyugat-Németország | EHC München (DEL) |
51 | G | Pielmeier, TimoTimo Pielmeier | 1,83 m (6 ft 0 in) | 7001820000000000000♠82 kg (181 lb) | 1989. július 7. | Deggendorf, Nyugat-Németország | ERC Ingolstadt (DEL) |
55 | F | Schütz, FelixFelix Schütz | 1,81 m (5 ft 11 in) | 7001890000000000000♠89 kg (196 lb) | 1987. november 3. | Erding, Nyugat-Németország | Kölner Haie (DEL) |
57 | F | Goc, MarcelMarcel Goc – C | 1,85 m (6 ft 1 in) | 7001920000000000000♠92 kg (203 lb) | 1983. augusztus 24. | Calw, Nyugat-Németország | Adler Mannheim (DEL) |
72 | F | Kahun, DominikDominik Kahun | 1,80 m (5 ft 11 in) | 7001780000000000000♠78 kg (172 lb) | 1995. július 2. | Planá, Csehország | EHC München (DEL) |
82 | F | Akdag, SinanSinan Akdag | 1,88 m (6 ft 2 in) | 7001890000000000000♠89 kg (196 lb) | 1989. november 5. | Rosenheim, Nyugat-Németország | Adler Mannheim (DEL) |
83 | F | Pföderl, LeonhardLeonhard Pföderl | 1,82 m (6 ft 0 in) | 7001870000000000000♠87 kg (192 lb) | 1993. szeptember 1. | Bad Tölz | Thomas Sabo Ice Tigers (DEL) |
89 | F | Wolf, DavidDavid Wolf | 1,91 m (6 ft 3 in) | 7001990000000000000♠99 kg (218 lb) | 1989. szeptember 15. | Düsseldorf, Nyugat-Németország | Adler Mannheim (DEL) |
91 | D | Müller, MoritzMoritz Müller | 1,87 m (6 ft 2 in) | 7001920000000000000♠92 kg (203 lb) | 1986. november 19. | Frankfurt am Main, Nyugat-Németország | Kölner Haie (DEL) |
92 | F | Noebels, MarcelMarcel Noebels | 1,89 m (6 ft 2 in) | 7001870000000000000♠87 kg (192 lb) | 1992. március 14. | Tönisvorst | Eisbären Berlin (DEL) |
- Csoportkör
- C csoport
Hely. | Csapat | M | Gy | HGy | HV | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Svédország | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 8 | 1 | +7 | 9 | Továbbjutott a negyeddöntőbe |
2. | Finnország | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 11 | 6 | +5 | 6 | A negyeddöntőbe jutásért játszott |
3. | Németország | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 4 | 7 | −3 | 2 | |
4. | Norvégia | 3 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 11 | −9 | 1 |
Forrás: IIHF
2018. február 15. 12:10 (4:10) | Finnország (FIN) | 5–2 (2–1, 2–0, 1–1) | Németország (GER) | Gangneung Hockey Center, Phjongcshang Nézőszám: 3695 |
Jegyzőkönyv | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mikko Koskinen | Kapusok | Danny aus den Birken | Játékvezetők: Oliver Gouin Jozef Kubuš Vonalbírók: Nicolas Fluri Miroslav Lhotský | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 perc | Büntetések | 10 perc | |||||||||||||||||||||
20 | Lövések | 24 |
2018. február 16. 21:10 (13:10) | Svédország (SWE) | 1–0 (1–0, 0–0, 0–0) | Németország (GER) | Kwandong Hockey Center, Phjongcshang Nézőszám: 3077 |
Jegyzőkönyv | |||||
---|---|---|---|---|---|
Jhonas Enroth | Kapusok | Timo Pielmeier | Játékvezetők: Timothy Mayer Konstantin Olenin Vonalbírók: Roman Kaderli Nathan Vanoosten | ||
| |||||
10 perc | Büntetések | 6 perc | |||
26 | Lövések | 28 |
2018. február 18. 12:10 (4:10) | Németország (GER) | 2–1 (sz.) (0–0, 1–0, 0–1) (h.u.:: 0–0) (sz.: 1–0) | Norvégia (NOR) | Gangneung Hockey Center, Phjongcshang Nézőszám: 5534 |
Jegyzőkönyv | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Danny aus den Birken | Kapusok | Lars Haugen | Játékvezetők: Mark Lemelin Anssi Salonen Vonalbírók: Jimmy Dahmen Alexander Otmakhov | |||||
| ||||||||
Hager Plachta Kahun | Szétlövés | Bastiansen Reichenberg M. Olimb | ||||||
10 perc | Büntetések | 55 perc | ||||||
38 | Lövések | 29 |
- Rájátszás a negyeddöntőért
2018. február 20. 21:10 (13:10) | Svájc (SUI) | 1–2 (h.u.) (0–1, 1–0, 0–0) (h.u.: 0–1) | Németország (GER) | Kwandong Hockey Center, Phjongcshang Nézőszám: 2878 |
Jegyzőkönyv | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jonas Hiller | Kapusok | Danny aus den Birken | Játékvezetők: Jan Hribik Linus Öhlund Vonalbírók: Fraser McIntyre Hannu Sormunen | ||||||||
| |||||||||||
29 perc | Büntetések | 12 perc | |||||||||
21 | Lövések | 25 |
- Negyeddöntő
2018. február 21. 21:10 (13:10) | Svédország (SWE) | 3–4 (h.u.) (0–2, 0–0, 3–1) (h.u.: 0–1) | Németország (GER) | Kwandong Hockey Center, Phjongcshang Nézőszám: 2092 |
Jegyzőkönyv | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Viktor Fasth | Kapusok | Danny aus den Birken | Játékvezetők: Mark Lemelin Aleksi Rantala Vonalbírók: Miroslav Lhotský Nathan Vanoosten | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 perc | Büntetések | 6 perc | |||||||||||||||||||||
34 | Lövések | 24 |
- Elődöntő
2018. február 23. 21:10 (13:10) | Kanada (CAN) | 3–4 (0–1, 1–3, 2–0) | Németország (GER) | Gangneung Hockey Center, Phjongcshang Nézőszám: 4057 |
Jegyzőkönyv | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kevin Poulin | Kapusok | Danny aus den Birken | Játékvezetők: Jozef Kubuš Timothy Mayer Vonalbírók: Fraser McIntyre Alexander Otmakhov | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
35 perc | Büntetések | 16 perc | |||||||||||||||||||||
31 | Lövések | 15 |
- Döntő
2018. február 25. 13:10 (5:10) | Olimpikonok Oroszországból (OAR) | 4–3 (h.u.) (1–0, 0–1, 2–2) (h.u.: 1–0) | Németország (GER) | Gangneung Hockey Center, Phjongcshang Nézőszám: 5075 |
Jegyzőkönyv | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Vasily Koshechkin | Kapusok | Danny aus den Birken | Játékvezetők: Mark Lemelin Aleksi Rantala Vonalbírók: Jimmy Dahmen Sakari Suominen | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 perc | Büntetések | 6 perc | |||||||||||||||||||||
30 | Lövések | 25 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Németország |
Műkorcsolya
Bővebben: Műkorcsolya a 2018. évi téli olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Rövid program | Kűr | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Paul Fentz | Férfi egyéni | 74,73 | 24. | 139,82 | 22. | 214,55 | 22. |
Nicole Schott | Női egyéni | 59,20 | 14. | 109,26 | 17. | 168,46 | 18. |
Annika Hocke Ruben Blommaert | Páros | 63,04 | 16. | 108,94 | 16. | 171,98 | 16. |
Aliona Savchenko Bruno Massot | 76,59 | 4. | 159,31 | 1. | 235,90 | ||
Kavita Lorenz Joti Polizoakis | Jégtánc | 59,99 | 17. | 90,50 | 16. | 150,49 | 16. |
- Csapat
Versenyző | Versenyszám | Rövid program | Kűr | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Férfi | Női | Páros | Jégtánc | Összesítés | Férfi | Női | Páros | Jégtánc | Összesítés | ||||
Pont Csapat pont | Pont Csapat pont | Pont Csapat pont | Pont Csapat pont | Pont | Hely. | Pont Csapat pont | Pont Csapat pont | Pont Csapat pont | Pont Csapat pont | Pont | Helyezés | ||
Paul Fentz (F) Nicole Schott (N) Aliona Savchenko / Bruno Massot (P) Kavita Lorenz / Joti Polizoakis (J) | Csapatverseny | 66,32 2 | 55,32 3 | 75,36 8 | 56,88 3 | 16 | 7. | kiesett |
Rövidpályás gyorskorcsolya
Bővebben: Rövidpályás gyorskorcsolya a 2018. évi téli olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | |||
Anna Seidel | 500 m | 43,742 | 2. | 44,325 | 4. | kiesett | 15. | |||||
1000 m | kizárták | kiesett | – | |||||||||
1500 m | 2:56,976 | 5 ADV | 3:00,658 | 7. | kiesett | 16. | ||||||
Bianca Walter | 500 m | 43,541 | 3. | kiesett | 18. | |||||||
1000 m | 1:36,128 | 3 ADV | 1:31,085 | 5. | kiesett | 18. | ||||||
1500 m | 2:30,819 | 5. | kiesett | 27. |
Síakrobatika
Bővebben: Síakrobatika a 2018. évi téli olimpiai játékokon |
- Félcső
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | Hely. | 1. futam | 2. futam | 3. futam | Jobb eredmény | Helyezés | ||
Sabrina Cakmakli | Női | 81,80 | 31,40 | 81,80 | 7. | 74,20 | 57,60 | 20,40 | 74,20 | 8. |
- Mogul
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | 1. futam | 2. futam | 3. futam | |||||||||||||||||
Idő | Pont | Össz. | Hely. | Idő | Pont | Össz. | Hely. | Idő | Pont | Össz. | Hely. | Idő | Pont | Össz. | Hely. | Idő | Pont | Össz. | |||
Léa Bouard | Női | 29,18 | 15,12 | 55,71 | 24. | 28,96 | 15,36 | 65,08 | 15. | kiesett | 25. | ||||||||||
Katharina Förster | 29,71 | 14,52 | 63,17 | 23. | 30,05 | 14,14 | 69,38 | 9. | 29,63 | 14,61 | 72,33 | 13. | kiesett | 13. |
- Krossz
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés | |||
Paul Eckert | Férfi | 1:10,06 | 10. | 3. | kiesett | 18. | ||
Tim Hronek | 1:10,27 | 20. | 3. | kiesett | 23. | |||
Florian Wilmsmann | 1:10,33 | 21. | 4. | kiesett | 25. | |||
Julia Eichinger | Női | 1:17,56 | 20. | 3. | kiesett | 21. | ||
Celia Funkler | nem indult |
- Slopestyle
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | Hely. | 1. futam | 2. futam | 3. futam | Jobb eredmény | Helyezés | ||
Kea Kühnel | Női | 19,75 | 59,60 | 59,60 | 18. | kiesett |
Sífutás
Bővebben: Sífutás a 2018. évi téli olimpiai játékokon |
- Távolsági
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Klasszikus | Szabad | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Thomas Bing | 30 km | 41:03,0 | 6. | 36:00,7 | 16. | 1:17:03,7 | 11. |
50 km | 2:18:41,1 | 28. | |||||
Lucas Bögl | 15 km | 35:04,7 | 15. | ||||
30 km | 41:14,7 | 15. | 36:05,2 | 19. | 1:17:19,9 | 16. | |
50 km | 2:23:42,8 | 42. | |||||
Jonas Dobler | 30 km | 41:25,1 | 18. | 36:31,5 | 25. | 1:17:56,6 | 22. |
50 km | nem ért célba | ||||||
Sebastian Eisenlauer | 15 km | 36:03,8 | 30. | ||||
Andreas Katz | 15 km | 35:38,3 | 24. | ||||
30 km | 41:39,8 | 20. | 38:09,4 | 42. | 1:19:49,2 | 33. | |
50 km | 2:13:32,3 | 14. | |||||
Thomas Bing Lucas Bögl Jonas Dobler Andreas Katz | 4 × 10 km váltó | 1:35:13,1 | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Klasszikus | Szabad | Összesen | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | |||
Stefanie Böhler | 10 km | 27:21,8 | 25. | |||||
15 km | 22:52,8 | 25. | 20:09,8 | 20. | 43:02,6 | 25. | ||
30 km | 1:28:42,2 | 16. | ||||||
Victoria Carl | 10 km | 27:04,6 | 19. | |||||
15 km | 22:13,5 | 17. | 20:40,9 | 32. | 42:54,4 | 20. | ||
30 km | 1:32:42,4 | 25. | ||||||
Nicole Fessel | 15 km | nem indult | ||||||
Katharina Hennig | 15 km | 22:11,3 | 16. | 20:48,9 | 36. | 43:00,2 | 22. | |
30 km | 1:29:48,9 | 19. | ||||||
Sandra Ringwald | 10 km | 27:24,7 | 26. | |||||
Stefanie Böhler Victoria Carl Katharina Hennig Sandra Ringwald | 4 × 5 km váltó | 53:13,7 | 6. |
- Sprint
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Thomas Bing | Férfi egyéni sprint | 3:16,66 | 21. | 3:18,64 | 3. | kiesett | 15. | ||
Sebastian Eisenlauer | 3:15,06 | 15. | 3:16,22 | 6. | kiesett | 27. | |||
Thomas Bing Sebastian Eisenlauer | Férfi csapatsprint | 16:00,55 | 3. | 16:42,20 | 10. | ||||
Katharina Hennig | Női egyéni sprint | 3:22,64 | 25. | 3:19,55 | 6. | kiesett | 27. | ||
Hanna Kolb | 3:27,84 | 36. | kiesett | 36. | |||||
Sandra Ringwald | 3:18,48 | 16. | 3:13,76 | 3. | kiesett | 15. | |||
Elisabeth Schicho | 3:23,26 | 26. | 3:24,26 | 6. | kiesett | 28. | |||
Nicole Fessel Sandra Ringwald | Női csapatsprint | 16:51,67 | 4. | 17:06,57 | 10. |
Síugrás
Bővebben: Síugrás a 2018. évi téli olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. ugrás | 2. ugrás | Összesítés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Táv | Pont | Hely. | Táv | Pont | Hely. | Táv | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Markus Eisenbichler | Normálsánc | 102,5 | 127,7 | 6. | 106,0 | 121,6 | 7. | 106,5 | 118,6 | 9. | 240,2 | 8. |
Nagysánc | 135,0 | 123,6 | 9. | 130,0 | 128,7 | 16. | 130,5 | 126,7 | 10. | 255,4 | 14. | |
Richard Freitag | Normálsánc | 102,0 | 129,1 | 4. | 106,0 | 125,5 | 4. | 102,5 | 114,5 | 13. | 240,0 | 9. |
Nagysánc | 130,0 | 116,8 | 11. | 130,0 | 131,5 | 11. | 127,5 | 128,5 | 8. | 260,0 | 9. | |
Karl Geiger | Normálsánc | 102,0 | 125,5 | 7. | 103,5 | 120,3 | 8. | 105,0 | 116,4 | 12. | 236,7 | 10. |
Nagysánc | 130,5 | 117,7 | 12. | 132,0 | 129,5 | 14. | 137,5 | 138,1 | 5. | 267,6 | 7. | |
Andreas Wellinger | Normálsánc | 103,0 | 133,5 | 1. | 104,5 | 124,9 | 5. | 113,5 | 134,4 | 1. | 259,3 | |
Nagysánc | 135,0 | 127,1 | 3. | 135,5 | 138,8 | 3. | 142,0 | 143,5 | 2. | 282,3 | ||
Karl Geiger Stephan Leyhe Richard Freitag Andreas Wellinger | Csapatverseny | 538,5 | 543,9 | 2. | 532,0 | 531,8 | 2. | 1075,7 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Első forduló | Döntő | Összesítés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Táv | Pont | Hely. | Táv | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Katharina Althaus | Normálsánc | 106,5 | 123,2 | 2. | 106,0 | 129,4 | 2. | 252,6 | |
Juliane Seyfarth | 102,5 | 108,3 | 8. | 90,0 | 86,0 | 17. | 194,3 | 10. | |
Ramona Straub | 98,5 | 104,4 | 10. | 98,5 | 106,1 | 8. | 210,7 | 8. | |
Carina Vogt | 97,0 | 108,6 | 6. | 101,5 | 119,3 | 4. | 227,9 | 5. |
Snowboard
Bővebben: Snowboard a 2018. évi téli olimpiai játékokon |
- Akrobatika
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | Hely. | 1. futam | 2. futam | 3. futam | Jobb eredmény | |||
Johannes Höpfl | Halfpipe | 53,25 | 59,50 | 59,50 | 23. | kiesett | 23. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | Hely. | 1. futam | 2. futam | 3. futam | Jobb eredmény | |||
Silvia Mittermüller | Slopestyle | törölve | 1,00 | nem indult | törölve | 1,00 | 26. |
- Parallel giant slalom
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Stefan Baumeister | Férfi | 1:25,37 | 7. | Sebastian Kislinger (AUT) Gy –0,22 | Žan Košir (SLO) V +3,07 | kiesett | 6. | |
Alexander Bergmann | 1:29,25 | 31. | kiesett | 31. | ||||
Patrick Bussler | 1:26,77 | 25. | kiesett | 25. | ||||
Ramona Hofmeister | Női | 1:31,98 | 5. | Ladina Jenny (SUI) Gy nem ért célba | Ina Meschik (AUT) Gy –0,78 | Ester Ledecká (CZE) V nem ért célba | Bronzmérkőzés Aljona Zavarzina (OAR) Gy +4,07 | |
Selina Jörg | 1:30,27 | 3. | Tudegesheva (OAR) Gy -0,65 | Tomoka Takeuchi (JPN) Gy –0,62 | Aljona Zavarzina (OAR) Gy nem ért célba | Ester Ledecká (CZE) V +0,46 | ||
Carolin Langenhorst | 1:31,58 | 4. | Ina Meschik (AUT) V +0,02 | kiesett | 9. | |||
Anke Wöhrer | 1:34,70 | 21. | kiesett | 21. |
- Snowboard cross
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | Kiemelés | |||||||||
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés | |||||
Paul Berg | Férfi | 1:14,39 | 14. | kiemelt | 1:14,39 | 14. | 2. | 5. | kiesett | 19. | ||
Martin Nörl | 1:14,12 | 7. | kiemelt | 1:14,12 | 7. | 1. | 1. | 4. | Kisdöntő 2. | 8. | ||
Konstantin Schad | 1:15,73 | 30. | nem indult | 1:15,73 | 33. | 4. | kiesett | 32. | ||||
Jana Fischer | Női | 1:22,92 | 21. | nem ért célba | 1:22,92 | 22. | 4. | kiesett | 16. |
Szánkó
Bővebben: Szánkó a 2018. évi téli olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Andi Langenhan | Férfi egyes | 48,083 | 18. | 47,850 | 8. | 47,630 | 7. | 47,870 | 13. | 3:11,433 | 10. |
Felix Loch | 47,674 | 2. | 47,625 | 1. | 47,560 | 2. | 48,109 | 19. | 3:10,968 | 5. | |
Johannes Ludwig | 47,764 | 3. | 47,940 | 14. | 47,625 | 6. | 47,603 | 3. | 3:10,932 | ||
Tobias Arlt Tobias Wendl | Kettes | 45,820 | 1. | 45,877 | 1. | 1:31,697 | |||||
Sascha Benecken Toni Eggert | 45,931 | 3. | 46,056 | 3. | 1:31,987 | ||||||
Dajana Eitberger | Női egyes | 46,381 | 7. | 46,193 | 2. | 46,577 | 7. | 46,448 | 1. | 3:05,599 | |
Natalie Geisenberger | 46,245 | 1. | 46,209 | 3. | 46,280 | 1. | 46,498 | 2. | 3:05,232 | ||
Tatjana Hüfner | 46,322 | 3. | 46,339 | 6. | 46,392 | 2. | 46,660 | 5. | 3:05,713 | 4. |
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | Összesítés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Tobias Arlt Natalie Geisenberger Johannes Ludwig Tobias Wendl | Vegyes váltó | 46,870 | 1. | 48,822 | 5. | 48,825 | 1. | 2:24,517 |
Szkeleton
Bővebben: Szkeleton a 2018. évi téli olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Alexander Gassner | Férfi | 51,05 | 9. | 51,08 | 12. | 51,04 | 11. | 50,93 | 8. | 3:24,10 | 9. |
Christopher Grotheer | 51,05 | 9. | 51,06 | 11. | 51,01 | 10. | 50,93 | 8. | 3:24,05 | 8. | |
Axel Jungk | 50,77 | 3. | 51,01 | 9. | 50,83 | 8. | 50,99 | 10. | 3:23,60 | 7. | |
Anna Fernstädt | Női | 51,99 | 5. | 52,17 | 5. | 51,88 | 3. | 52,00 | 6. | 3:28,04 | 6. |
Tina Hermann | 51,98 | 4. | 52,31 | 10. | 51,83 | 1. | 51,86 | 4. | 3:27,98 | 5. | |
Jacqueline Lölling | 51,74 | 2. | 52,12 | 4. | 52,04 | 7. | 51,83 | 3. | 3:27,73 |
Források
- Germany at the 2018 Winter Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. augusztus 29.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap