Canada op de Olympische Zomerspelen 2024
Canada op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Canada | ||||||||||||||||
IOC-landcode | CAN | ||||||||||||||||
NOC | Canadian Olympic Committee externe link | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Canada op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | |||||||||||||||||
Canada op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||||||||||||
|
Canada zal deelnemen aan de Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs, Frankrijk. Bruny Surin - die zelf een gouden medaille won tijdens de Spelen van Atlanta 1996 - werd in mei 2022 benoemd als chef de mission.
Aantal Deelnemers
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds gekwalificeerd hebben voor de Olympische Zomerspelen van 2024.
Sport | Mannen | Vrouwen | Totaal |
---|---|---|---|
Atletiek Atletiek | 16 | 21 | 37 |
Badminton Badminton | 3 | 1 | 4 |
Basketbal Basketbal | 12 | 16 | 28 |
Boksen Boksen | 1 | 1 | 2 |
Boogschieten Boogschieten | 1 | 1 | 2 |
Breakdance Breakdance | 1 | 0 | 1 |
Gewichtheffen Gewichtheffen | 1 | 1 | 2 |
Golf Golf | 2 | 2 | 4 |
Gymnastiek Gymnastiek | 5 | 6 | 11 |
Judo Judo | 3 | 4 | 7 |
Kanovaren Kanovaren | 6 | 9 | 15 |
Paardensport Paardensport | nog te bepalen | 9 | |
Roeien Roeien | 0 | 11 | 11 |
Rugby Rugby | 0 | 12 | 12 |
Schermen Schermen | 7 | 5 | 12 |
Schietsport Schietsport | 2 | 1 | 3 |
Schoonspringen Schoonspringen | 2 | 3 | 5 |
Skateboarden Skateboarden | 3 | 1 | 4 |
Surfen Surfen | 0 | 1 | 1 |
Synchroonzwemmen Synchroonzwemmen | 0 | 8 | 8 |
Taekwondo Taekwondo | 0 | 2 | 2 |
Tafeltennis Tafeltennis | 3 | 1 | 4 |
Tennis Tennis | 2 | 3 | 5 |
Triatlon Triatlon | 2 | 1 | 3 |
Voetbal Voetbal | 0 | 18 | 18 |
Volleybal Volleybal | 14 | 4 | 18 |
Waterpolo Waterpolo | 0 | 12 | 12 |
Wielersport Wielersport | 11 | 11 | 22 |
Worstelen Worstelen | 2 | 4 | 6 |
Zeilen Zeilen | 2 | 4 | 6 |
Zwemmen Zwemmen | 12 | 17 | 29 |
totaal | 113 | 181 | 303 |
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Loopnummers
- Mannen
atleet | onderdeel | voorronde | series | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Brendon Rodney | 100 m | n.v.t. | |||||||||
200 m | n.v.t. | ||||||||||
Andre De Grasse | n.v.t. | ||||||||||
Aaron Brown | n.v.t. | ||||||||||
Christopher Morales-Williams | 400 m | n.v.t. | |||||||||
Marco Arop | 800 m | n.v.t. | |||||||||
Charles Philibert-Thiboutot | 1500 m | n.v.t. | |||||||||
Mohammed Ahmed | 5000 m | n.v.t. | n.v.t. | ||||||||
Ben Flanagan | n.v.t. | n.v.t. | |||||||||
Cameron Levins | marathon | n.v.t. | |||||||||
Rory Linkletter | n.v.t. | ||||||||||
Evan Dunfee | 20km snelwandelen | n.v.t. | |||||||||
4x100m | n.v.t. | n.v.t. |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | voorronde | series | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
100m | n.v.t. | ||||||||||
Audrey Leduc | 200m | n.v.t. | |||||||||
Lauren Gale | 400m | n.v.t. | |||||||||
Zoe Sherar | n.v.t. | ||||||||||
Mariam Abdul-Rashid | 100m horden | n.v.t. | |||||||||
Savannah Sutherland | 400m horden | n.v.t. | |||||||||
Malindi Elmore | marathon | n.v.t. | |||||||||
4x100m | n.v.t. | ||||||||||
4x400m | n.v.t. |
- Gemengd
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
marathon snelwandelen | n.v.t. |
Technische nummers
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Ethan Katzberg | hamerslingeren |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Alysha Newman | polsstokspringen | ||||
Sarah Mitton | kogelstoten | ||||
Camryn Rogers | hamerslingeren |
Meerkamp
atleet | onderdeel | 100 m | vs | ks | hs | 400 m | 110 h | dw | ph | sw | 1500 m | totaal | rang | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pierce LePage | tienkamp | res. | ||||||||||||
pnt. | ||||||||||||||
Damian Warner | res. | |||||||||||||
pnt. |
Badminton
- Mannen
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Brian Yang | enkelspel | |||||||||
Adam Dong Nyl Yakura | dubbelspel |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Michelle Li | enkelspel |
Basketbal
3x3
- Vrouwen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Kacie Bosch Paige Crozon Katherine Plouffe Michelle Plouffe | 3x3 |
Groep | ||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | V | V | T | Saldo | |||
1 | China | |||||||
2 | Verenigde Staten | |||||||
3 | Frankrijk | |||||||
4 | Duitsland | |||||||
5 | Canada | |||||||
6 | Spanje | |||||||
7 | Azerbeidzjan | |||||||
8 | Australië |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Score | Land | |
---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | 30 juli 2024 | 18:00 | Australië | Canada | ||
31 juli 2024 | 18:00 | Canada | China | |||
1 augustus 2024 | 09:30 | Duitsland | Canada | |||
1 augustus 2024 | 22:00 | Canada | Frankrijk | |||
2 augustus 2024 | 18:00 | Canada | Verenigde Staten | |||
2 augustus 2024 | 21:00 | Spanje | Canada | |||
3 augustus 2024 | 17:30 | Canada | Azerbeidzjan | |||
kwartfinale | ||||||
halve finale | ||||||
finale |
Mannenteam
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
mannen |
Groep | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Australië | ||||||||
2 | |||||||||
3 | Canada | ||||||||
4 |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | |||||||
27 juli 2024 | 21:00 | Canada | |||||
30 juli 2024 | 13:30 | Canada | Australië | ||||
2 augustus 2024 | 17:15 | Canada | |||||
kwartfinale | |||||||
halve finale | |||||||
finale |
Vrouwenteam
Het Canadese damesbasketbalteam kwalificeerde zich door bij de beste drie te eindigen op het Olympisch kwalificatietoernooi van 2024 in Sopron , Hongarije.[1]
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
vrouwen |
Groep | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Canada | ||||||||
2 | Nigeria | ||||||||
3 | Australië | ||||||||
4 | Frankrijk |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | |||||||
29 juli 2024 | 17:15 | Canada | Frankrijk | ||||
1 augustus 2024 | 13:30 | Canada | Australië | ||||
4 augustus 2024 | 13:30 | Canada | Nigeria | ||||
kwartfinale | |||||||
halve finale | |||||||
finale |
Boksen
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | |||
Wyatt Sanford | lichtgewicht |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | |||
Tammara Thibeault | middelgewicht |
Boogschieten
- Mannen
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Eric Peters | individueel |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Virginie Chénier | individueel |
- Gemengd
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Virginie Chénier Eric Peters | team |
Breakdance
- Mannen
Atleet | Nickname | Onderdeel | Kwalificatie | Ronde 1 | Kwartfinale | Halve finale | Finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punten | Rang | Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Tegenstander Resultaat | Rang | |||
Philip Kim | Phil Wizard | B-Boys |
Gewichtheffen
- Vrouwen
atlete | onderdeel | trekken | stoten | totaal | rang | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||||
Maude Charron | -59 kg |
Golf
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | totaal | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | score | score | score | score | par | rang | ||
Corey Conners | mannen | |||||||
Nick Taylor | ||||||||
Brooke Henderson | vrouwen | |||||||
Alena Sharp |
Gymnastiek
Turnen
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
toestel | totaal | positie | toestel | totaal | positie | ||||||||||||
vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | ||||||
René Cournoyer | team | n.v.t. | |||||||||||||||
Zachary Clay | |||||||||||||||||
Félix Dolci | |||||||||||||||||
William Émard | |||||||||||||||||
Samuel Zakutney | |||||||||||||||||
Totaal |
- Vrouwen
Turnster(s) | Onderdeel | Kwalificatie | Finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Toestel | Totaal | Plaats | Toestel | Totaal | Plaats | ||||||||
Sprong | Brug | Balk | Vloer | Sprong | Brug | Balk | Vloer | ||||||
Ellie Black | Team | n.v.t. | |||||||||||
Shallon Olsen | |||||||||||||
Cassie Lee | |||||||||||||
Ava Stewart | |||||||||||||
Aurélie Tran | |||||||||||||
Totaal |
Trampoline
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||
Sophiane Méthot | trampoline |
Judo
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Arthur Margelidon | −73 kg | ||||||||
François Gauthier-Drapeau | −81 kg | ||||||||
Shady El Nahas | −100 kg |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Kelly Deguchi | −52 kg | ||||||||
Christa Deguchi | −57 kg | ||||||||
Catherine Beauchemin-Pinard | −63 kg | ||||||||
Ana Laura Portuondo Isasi | +78 kg |
- Gemengd
atleten | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
−52 kg |
Kanovaren
Slalom
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
run 1 | rang | run 2 | rang | beste run | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Alex Baldoni | C-1 slalom |
Atleet | Onderdeel | Kwalificatie | Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tijd | Rang | Tijd | Rang | Tijd | Rang | Tijd | Rang | ||
Alex Baldoni | KX-1 |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
run 1 | rang | run 2 | rang | beste run | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Lois Betteridge | C-1 slalom | ||||||||||
K-1 slalom |
Atleet | Onderdeel | Kwalificatie | Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tijd | Rang | Tijd | Rang | Tijd | Rang | Tijd | Rang | ||
Lois Betteridge | KX-1 |
Sprint
- Mannen
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Connor Fitzpatrick | C-1 1000 m | ||||||||
Laurent Lavigne Nicholas Matveev Simon McTavish Pierre-Luc Poulin | K-4 500 m |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Sophia Jensen | C-1 200 m | ||||||||
Sloan MacKenzie Katie Vincent | C-2 500 m | ||||||||
Michelle Russell | K-1 500 m | ||||||||
Toshka Besharah-Hrebacka Natalie Davison Riley Melanson Courtney Stott | K-4 500 m |
Paardensport
Dressuur
ruiter | paard | onderdeel | Grand Prix | Grand Prix Special | Grand Prix Freestyle | totaal | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | technisch | artistiek | uitslag | rang | |||
individueel | ||||||||||
zie hierboven | team |
Eventing
ruiter | paard | onderdeel | dressuur | cross-country | springen | totaal | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
kwalificatie | finale | ||||||||||||||
strafpunten | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | rang | |||
individueel | |||||||||||||||
team |
Jumping
ruiter | paard | onderdeel | kwalificatie | finale | jump-off | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
strafpunten | rang | strafpunten | tijd | rang | strafpunten | tijd | rang | |||
Erynn Ballard | Nikka Vd Bisschop | individueel | ||||||||
Mario Deslauriers | Emerson | |||||||||
Amy Millar | Truman | |||||||||
Erynn Ballard Mario Deslauriers Amy Millar | zie boven | team |
Roeien
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Jennifer Casson Jill Moffatt | lichte dubbel-twee | ||||||||||
Abigail Dent Caileigh Filmer Kasia Gruchalla-Wesierski Maya Meschkuleit Sydney Payne Jessica Sevick Kristina Walker Avalon Wasteneys Kristen Kit | acht |
Legenda: FA=finale A (medailles); FB=finale B (geen medailles); FC=finale C (geen medailles); FD=finale D (geen medailles); FE=finale E (geen medailles); FF=finale F (geen medailles); HA/B=halve finale A/B; HC/D=halve finale C/D; HE/F=halve finale E/F; KF=kwartfinale; H=herkansing
Rugby
- Vrouwen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
vrouwen |
Schermen
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Nicholas Zhang | degen | |||||||
Blake Broszus | floret | |||||||
Daniel Gu | ||||||||
Maximilien Van Haaster | ||||||||
Blake Broszus Daniel Gu Maximilien Van Haaster | floret team | n.v.t. | ||||||
Fares Arfa | sabel | |||||||
François Cauchon | ||||||||
Shaul Gordon | ||||||||
Fares Arfa François Cauchon Shaul Gordon | sabel team | n.v.t. |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Ruien Xiao | degen | |||||||
Jessica Guo | floret | |||||||
Eleanor Harvey | ||||||||
Yunjia Zhang | ||||||||
Jessica Guo Eleanor Harvey Yunjia Zhang | floret team | n.v.t. | ||||||
Pamela Brind'Amour | sabel |
Schietsport
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Michele Esercitato | 10 m luchtpistool | ||||
Tye Ikeda | 50m geweer drie houdingen |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Shannon Westlake | 50 m geweer 3 houdingen |
Schoonspringen
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | punten | rang | ||
Rylan Wiens | 10 m toren | ||||||
Nathan Zsombor-Murray | |||||||
Rylan Wiens Nathan Zsombor-Murray | 10 meter toren synchroon | n.v.t. |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | punten | rang | ||
Margo Erlam | 3 m plank | ||||||
Caeli McKay | 10 m toren | ||||||
Caeli McKay Kate Miller | 10 m toren synchroon | n.v.t. |
Skateboarden
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Cordano Russell | street | ||||
Matt Berger | |||||
Ryan Decenzo |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Fay De Fazio Ebert | park |
Surfen
- Vrouwen
Atleet | Onderdeel | Ronde 1 | Ronde 2 | Ronde 3 | Kwartfinale | Halve finale | Finale / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Score | Rang | Score | Rang | Tegenstander Uitslag | Tegenstander Uitslag | Tegenstander Uitslag | Tegenstander Uitslag | Rang | ||
Sanoa Dempfle-Olin | vrouwen |
Synchroonzwemmen
atleten | onderdeel | technische routine | vrije routine (voorronde) | vrije routine (finale) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | totaal (technisch + vrij) | rang | punten | totaal (technisch + vrij) | rang | ||
Audrey Lamothe Jacqueline Simoneau | duet | ||||||||
Scarlett Finn Audrey Lamothe Jonnie Newman Raphaelle Plante Kenzie Priddell Claire Scheffel Jacqueline Simoneau Florence Tremblay | team | n.v.t. |
Taekwondo
- Vrouwen
atleet | onderdeel | kwalificatie | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Josipa Kafadar | -49 kg | |||||||
Skylar Park | -57 kg |
Tafeltennis
- Mannen
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Edward Ly | enkelspel | |||||||||
Eugene Wang | ||||||||||
Jeremy Hazin Edward Ly Eugene Wang | team | n.v.t. |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Mo Zhang | enkelspel |
Tennis
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Félix Auger-Aliassime | enkelspel | |||||||
Milos Raonic | ||||||||
Félix Auger-Aliassime Milos Raonic | dubbelspel |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Bianca Andreescu | enkelspel | |||||||
Leylah Fernandez | ||||||||
Leylah Fernandez Gabriela Dabrowski | dubbelspel |
Triatlon
- Individueel
Atleet | Evenement | Zwemmen(1.5 km) | Rang 1 | Fietsen (40 km) | Rang 2 | Lopen(10 km) | Totaal Tijd | Ranking |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tyler Mislawchuk | Mannen | |||||||
Charles Paquet | ||||||||
Emy Legault | Vrouwen |
Voetbal
- Vrouwen
Atleten | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
nog te bepalen | vrouwen | zie onder |
Groep | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Frankrijk | ||||||||
2 | Colombia | ||||||||
3 | Canada | ||||||||
4 | Nieuw-Zeeland |
Ronde | Datum | Lokale tijd | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | |||||||
25 juli 2024 | 17:00 | Canada | Nieuw-Zeeland | ||||
28 juli 2024 | 21:00 | Frankrijk | Canada | ||||
31 juli 2024 | 21:00 | Colombia | Canada | ||||
kwartfinale | |||||||
halve finale | |||||||
finale |
Volleybal
Beachvolleybal
atleten | onderdeel | eerste ronde | tussenronde | achtste finale | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | stand | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Daniel Dearing Sam Schachter | mannen | ||||||||||
Melissa Humana-Paredes Brandie Wilkerson | vrouwen | ||||||||||
Heather Bansley Sophie Bukovec |
Zaalvolleybal
- Mannen
Atleten | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
nog te bepalen | mannen | zie onder |
# | Ploeg | Punten | Wedstrijden | Sets | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | W | V | Ratio | |||
1 | ||||||||
2 | ||||||||
3 | ||||||||
4 | ||||||||
5 | ||||||||
6 |
Ronde | Datum | MEZT | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||
Kwartfinale | |||||
Halve finale | |||||
Finale |
Waterpolo
- Vrouwen
Nadat Zuid-Afrika hun continentale quota had afgewezen, kwalificeerde het Canadese nationale waterpoloteam voor dames zich voor de Olympische Spelen als het hoogst geplaatste ongekwalificeerde land op de Wereldkampioenschappen zwemmen 2024 in Doha , Qatar.
Waterpoloster(s) | Onderdeel | Resultaat |
---|---|---|
Nog te bepalen | Vrouwen |
Groep | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Hongarije | ||||||||
2 | Australië | ||||||||
3 | Canada | ||||||||
4 | China | ||||||||
5 | Nederland |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Uitslag | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
29 juli 2024 | 20:05 | Hongarije | Canada | ||||
31 juli 2024 | 15:35 | Canada | China | ||||
2 augustus 2024 | 14:00 | Australië | Canada | ||||
4 augustus 2024 | 18:30 | Canada | Nederland | ||||
Kwartfinale | |||||||
Halve finale | |||||||
Finale |
Wielersport
Baanwielrennen
- Keirin
atleet | onderdeel | ronde 1 | herkansing | kwartfinale | halve finale | finale |
---|---|---|---|---|---|---|
rang | rang | rang | rang | rang | ||
keirin (mannen) | ||||||
keirin (vrouwen) | ||||||
- Koppelkoers
atleet | onderdeel | punten | rondes | rang |
---|---|---|---|---|
koppelkoers (mannen) | ||||
koppelkoers (vrouwen) |
- Omnium
atleet | onderdeel | scratchrace | temporace | afvalrace | puntenrace | totaal punten | rang | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
rang | punten | rang | punten | rang | punten | rang | punten | ||||
omnium (mannen) | |||||||||||
omnium (vrouwen) |
- Ploegenachtervolging
atleet | onderdeel | kwalificatie | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tegenstander uitslag | rang | tegenstander uitslag | rang | ||
Dylan Bibic Michael Foley Mathias Guillemette Carson Mattern | ploegenachtervolging (mannen) | ||||||
Erin Attwell Ariane Bonhomme Maggie Coles-Lyster Sarah Van Dam | ploegenachtervolging (vrouwen) |
- Sprint
atleet | onderdeel | kwalificaties | ronde 1 | herkansing 1 | ronde 2 | herkansing 2 | ronde 3 | herkansing 3 | kwartfinale | halve finale | finale/BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
sprint (mannen) | |||||||||||||
sprint (vrouwen) | |||||||||||||
- Teamsprint
atleet | onderdeel | kwalificatie | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tegenstander tijd | rang | tegenstander tijd | rang | ||
James Hedgcock Tyler Rorke Nick Wammes | teamsprint (mannen) | ||||||
Lauriane Genest Kelsey Mitchell Sarah Orban | teamsprint (vrouwen) |
BMX
- Freestyle
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||
freestyle (mannen) |
- Race
atleet | onderdeel | kwartfinale | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | uitslag | rang | ||
Molly Simpson | race (vrouwen) |
Mountainbiken
atlete | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Gunnar Holmgren | cross-country (mannen) | ||
Isabella Holmgren | cross-country (vrouwen) |
Wegwielrennen
- Mannen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Derek Gee | wegwedstrijd | ||
tijdrit | |||
Michael Woods | wegwedstrijd | ||
tijdrit |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
wegwedstrijd | |||
tijdrit |
Worstelen
Vrije stijl
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Alex Moore | −86 kg | ||||||
Amar Dhesi | −125 kg |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Hannah Taylor | −57 kg | ||||||
Ana Godinez | −62 kg | ||||||
Linda Morais | −68 kg | ||||||
Justina Di Stasio | −76 kg |
Zeilen
- Mannen
atleet | onderdeel | race | netto punte | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Will Jones Justin Barnes | 49er |
- Vrouwen
atlete(s) | onderdeel | voorrondes | kwartfinale | halve finale(s) | finales(s) | rang | |||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
Daniela Moroz | Formula Kite | n.v.t. |
atlete | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Antonia Lewin-LaFrance Georgia Lewin-LaFrance | 49erFX | |||||||||||||||
Sarah Douglas | ILCA 6 | n.v.t. |
Zwemmen
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
50 m vrije slag | |||||||
100 m vrije slag | |||||||
100 m vlinderslag | |||||||
200 m vlinderslag | |||||||
200 m wisselslag | |||||||
4x100 m vrije slag | n.v.t. |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
200 m vrije slag | |||||||
400 m vrije slag | n.v.t. | ||||||
n.v.t. | |||||||
100 m rugslag | |||||||
200 m rugslag | |||||||
100 m schoolslag | |||||||
200 m schoolslag | |||||||
100 m vlinderslag | |||||||
200 m vlinderslag | |||||||
200 m wisselslag | |||||||
400 m wisselslag | n.v.t. | ||||||
n.v.t. | |||||||
4x100 m vrije slag | n.v.t. | ||||||
4x100 m wisselslag | n.v.t. |
- Gemengd
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
4x100 m wisselslag | n.v.t. |
- ↑ Hongaarse nachtmerrie en Duits sprookje: deze 11 landen vergezellen Belgian Cats op de Olympische Spelen. Sporza (12-02-2024).