Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2010
Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2010 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pieter van den Hoogenband Zwemstadion | |||||||
Gehouden in | Eindhoven, Nederland | ||||||
Accommodatie | Pieter van den Hoogenband Zwemstadion | ||||||
Editie | 14 | ||||||
Jaar | 2010 | ||||||
Data | 25 t/m 28 november | ||||||
Sport | Zwemmen | ||||||
Organisator | LEN | ||||||
Deelnemers | 375 atleten uit 35 landen | ||||||
Evenementen | 38 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2010 werden van donderdag 25 tot en met zondag 28 november georganiseerd in het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion in Eindhoven.
Wedstrijdschema
Donderdag 25/11 | Vrijdag 26/11 | Zaterdag 27/11 | Zondag 28/11 |
---|---|---|---|
Series vanaf 9:30 uur lokale tijd | |||
50 m vrij mannen 50 m school vrouwen 200 m wissel mannen 100 m rug vrouwen 200 m rug mannen 100 m vlinder mannen 200 m vlinder vrouwen 100 m school mannen 200 m wissel vrouwen 400 m vrij mannen 100 m vrij vrouwen 4×50 m wissel mannen | 50 m rug mannen 50 vlinder vrouwen 400 m wissel mannen 100 m wissel vrouwen 200 m school vrouwen 100 m vrij mannen 4×50 m vrij vrouwen 800 m vrij vrouwen | 50 m rug vrouwen 50 m school mannen 400 m vrij vrouwen 100 m rug mannen 100 m school vrouwen 100 m wissel mannen 100 m vlinder vrouwen 200 m vlinder mannen 4×50 m wissel vrouwen 1500 m vrij mannen | 50 vrij vrouwen 50 vlinder mannen 400 m wissel mannen 200 m school mannen 200 m vrij vrouwen 200 m vrij mannen 200 m rug vrouwen 4×50 m vrij mannen |
Finales - vanaf 17:00 uur lokale tijd | |||
HF 50 m vrij mannen HF 50 m school vrouwen F 400 m vrij mannen F 200 m rug mannen HF 100 m rug vrouwen HF 100 m vlinder mannen F 200 m wissel vrouwen HF 100 m school mannen F 200 m vlinder vrouwen F 200 m wissel mannen HF 100 m vrij vrouwen F 50 m vrij mannen F 50 m school vrouwen F 4×50 m wissel mannen | SS 800 m vrij vrouwen HF 50 m rug mannen HF 50 vlinder vrouwen F 400 m wissel mannen F 200 m school vrouwen F 100 m school mannen F 100 m vrij vrouwen HF 100 m vrij mannen F 100 m rug vrouwen F 100 m vlinder mannen HF 100 m wissel vrouwen F 50 vlinder vrouwen F 50 m rug mannen F 4×50 m vrij vrouwen | SS 1500 m vrij mannen HF 50 m rug vrouwen HF 50 m school mannen F 400 m vrij vrouwen HF 100 m wissel mannen HF 100 m school vrouwen HF 100 m rug mannen F 100 m wissel vrouwen F 200 m vlinder mannen HF 100 m vlinder vrouwen F 100 m vrij mannen F 50 m rug vrouwen F 50 m school mannen F 4×50 m wissel vrouwen | HF 50 vrij vrouwen HF 50 vlinder mannen F 400 m wissel mannen F 200 m school mannen F 200 m vrij vrouwen F 100 m wissel mannen F 100 m vlinder vrouwen F 200 m vrij mannen F 100 m school vrouwen F 100 m rug mannen F 200 m rug vrouwen F 50 vrij vrouwen F 50 vlinder mannen F 4×50 m vrij mannen |
Selecties
België
De Belgische zwembond selecteerde 13 zwemmers voor het EK, negen mannen en vier vrouwen.[1]
- Mannen
- Jasper Aerents
- Ward Bauwens
- Dieter Dekoninck
- Gilles De Wilde
- François Heersbrandt
- Pierre-Yves Romanini
- Glenn Surgeloose
- Pieter Timmers
- Emmanuel Vanluchene
Nederland
Technisch directeur Jacco Verhaeren selecteerde 29 zwemmers voor het EK, vijftien mannen en veertien vrouwen.[2]
- Mannen
Medailles
- Legenda
- WR = Wereldrecord
- ER = Europees record
- CR = Kampioenschapsrecord
Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vrije slag | ||||||
50 m | Steffen Deibler Duitsland | 20,98 | Marco Orsi Italië | 21,17 | Andrij Hovorov Oekraïne | 21,32 |
100 m | Danila Izotov Rusland | 46,56 | Jevgeni Lagoenov Rusland | 46,60 | Luca Dotto Italië | 47,09 |
200 m | Danila Izotov Rusland | 1.41,84 | Paul Biedermann Duitsland | 1.42,94 | Jevgeni Lagoenov Rusland | 1.44,11 |
400 m | Paul Biedermann Duitsland | 3.39,51 | Federico Colbertaldo Italië | 3.41,70 | Aleksandr Selin Rusland | 3.43,70 |
1500 m | Federico Colbertaldo Italië | 14.35,36 | Sergij Frolov Oekraïne | 14.42,01 | Job Kienhuis Nederland | 14.42,39 |
Rugslag | ||||||
50 m | Stanislav Donets Rusland | 22,74 ER | Vitali Borisov Rusland | 23,72 | Nick Driebergen Nederland | 23,73 |
100 m | Stanislav Donets Rusland | 49,35 | Damiano Lestingi Italië | 51,46 | Artem Dubovskoj Rusland | 51,90 |
200 m | Yannick Lebherz Duitsland | 1.51,74 | Damiano Lestingi Italië | 1.51,84 | Artem Dubovskoj Rusland | 1.52,72 |
Schoolslag | ||||||
50 m | Robin van Aggele Nederland | 26,44 | Aleksander Hetland Noorwegen | 26,56 | Fabio Scozzoli Italië Hendrik Feldwehr Duitsland | 26,68 |
100 m | Fabio Scozzoli Italië | 57,78 | Hendrik Feldwehr Duitsland | 58,09 | Robin van Aggele Nederland | 58,68 |
200 m | Marco Koch Duitsland | 2.04,86 | Melquiades Álvarez Spanje | 2.05,41 | Anton Lobanov Rusland | 2.06,71 |
Vlinderslag | ||||||
50 m | Steffen Deibler Duitsland | 22,34 | Andrij Hovorov Oekraïne | 22,74 | Joeri Verlinden Nederland | 23,23 |
100 m | Steffen Deibler Duitsland | 49,95 | Joeri Verlinden Nederland | 50,52 | Peter Mankoč Slovenië | 50,92 |
200 m | Dinko Jukić Oostenrijk | 1.53,35 | Tim Wallburger Duitsland | 1.53,71 | Bence Biczó Hongarije | 1.53,75 |
Wisselslag | ||||||
100 m | Markus Deibler Duitsland | 52,13 | Peter Mankoč Slovenië | 52,87 | Alan Cabello Spanje | 53,24 |
200 m | Markus Deibler Duitsland | 1.53,25 | Vytautas Janušaitis Litouwen | 1.54,07 | Dinko Jukić Oostenrijk | 1.54,93 |
400 m | David Verrasztó Hongarije | 4.03,06 | Yannick Lebherz Duitsland | 4.05,08 | Federico Turrini Italië | 4.05,24 |
Vrije slag estafette | ||||||
4×50 m | Italië Luca Dotto Lucio Spadaro Filippo Magnini Marco Orsi | 1.25,16 | Duitsland Steffen Deibler Markus Deibler Stefan Herbst Christoph Fildebrandt | 1.25,19 | Rusland Danila Izotov Jevgeni Lagoenov Vitali Syrnikov Vladimir Brjoechov | 1.25,81 |
Wisselslag estafette | ||||||
4×50 m | Duitsland Stefan Herbst Hendrik Feldwehr Steffen Deibler Markus Deibler | 1.33,40 | Italië Mirco Di Tora Fabio Scozzoli Paolo Facchinelli Marco Orsi | 1.33,83 | Rusland Stanislav Donets Sergej Gejbel Nikolaj Skvortsov Danila Izotov | 1.34,25 |
Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vrije slag | ||||||
50 m | Ranomi Kromowidjojo Nederland | 23,58 | Hinkelien Schreuder Nederland | 23,90 | Britta Steffen Duitsland | 23,95 |
100 m | Ranomi Kromowidjojo Nederland | 51,44 | Femke Heemskerk Nederland | 52,02 | Britta Steffen Duitsland | 52,92 |
200 m | Femke Heemskerk Nederland | 1.52,62 | Silke Lippok Duitsland | 1.53,96 | Evelyn Verrasztó Hongarije | 1.54,39 |
400 m | Ágnes Mutina Hongarije | 4.01,25 | Melanie Costa Spanje | 4.02,26 | Grainne Murphy Ierland | 4.02,86 |
800 m | Federica Pellegrini Italië | 8.15,20 | Boglárka Kapás Hongarije | 8.18,56 | Grainne Murphy Ierland | 8.19,45 |
Rugslag | ||||||
50 m | Sanja Jovanović Kroatië | 27,10 | Elena Gemo Italië | 27,13 | Simona Baumrtova Tsjechië | 27,30 |
100 m | Daryna Zevina Oekraïne | 57,57 | Sharon van Rouwendaal Nederland | 57,91 | Duane da Rocha Spanje | 58,37 |
200 m | Duane da Rocha Spanje | 2.03,97 | Sharon van Rouwendaal Nederland | 2.04,13 | Daryna Zevina Oekraïne | 2.05,08 |
Schoolslag | ||||||
50 m | Dorothea Brandt Duitsland | 30,40 | Moniek Nijhuis Nederland | 30,45 | Valentina Artemjeva Rusland | 30,55 |
100 m | Moniek Nijhuis Nederland | 1.06,20 | Sophie de Ronchi Frankrijk | 1.06,21 | Tessa Brouwer Nederland | 1.06,65 |
200 m | Anastasia Chaun Rusland | 2.22,68 | Tanja Smid Slovenië | 2.22,88 | Chiara Boggiatto Italië | 2.24,52 |
Vlinderslag | ||||||
50 m | Inge Dekker Nederland | 25,38 | Hinkelien Schreuder Nederland | 25,49 | Triin Aljand Estland | 25,90 |
100 m | Inge Dekker Nederland | 56,51 | Ingvild Snildal Noorwegen | 57,46 | Caterina Giacchetti Italië | 58,17 |
200 m | Zsuzsanna Jakabos Hongarije | 2.05,58 | Alessia Polieri Italië | 2.06,18 | Caterina Giacchetti Italië | 2.06,49 |
Wisselslag | ||||||
100 m | Evelyn Verrasztó Hongarije | 59,53 | Hinkelien Schreuder Nederland | 59,57 | Theresa Michalak Duitsland | 59,85 |
200 m | Evelyn Verrasztó Hongarije | 2.07,06 | Kimberly Buys België | 2.10,14 | Lara Grangeon Frankrijk | 2.10,22 |
400 m | Zsuzsanna Jakabos Hongarije | 4.29,78 | Anja Klinar Slovenië | 4.30,83 | Lara Grangeon Frankrijk | 4.30,93 |
Vrije slag estafette | ||||||
4×50 m | Nederland Inge Dekker Femke Heemskerk Hinkelien Schreuder Ranomi Kromowidjojo | 1.34,34 | Duitsland Dorothea Brandt Britta Steffen Lisa Vitting Daniela Schreiber | 1.36,83 | Finland Marlene Niemi Emilia Pikkarainen Lotta Nevalainen Hanna-Maria Seppälä | 1.39,02 |
Wisselslag estafette | ||||||
4×50 m | Nederland Hinkelien Schreuder Moniek Nijhuis Inge Dekker Ranomi Kromowidjojo | 1.44,98 | Duitsland Jenny Mensing Dorothea Brandt Lisa Vitting Britta Steffen | 1.47,70 | Italië Laura Letrari Lisa Fissneider Elena Gemo Federica Pellegrini | 1.49,56 |
Medailleklassement
■ Gastland
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Duitsland | 10 | 8 | 4 | 22 |
2 | Nederland | 9 | 8 | 5 | 22 |
3 | Hongarije | 6 | 1 | 2 | 9 |
4 | Rusland | 5 | 2 | 8 | 15 |
5 | Italië | 4 | 7 | 7 | 18 |
6 | Spanje | 1 | 2 | 2 | 5 |
Oekraïne | 1 | 2 | 2 | 5 | |
8 | Oostenrijk | 1 | 0 | 1 | 2 |
9 | Kroatië | 1 | 0 | 0 | 1 |
10 | Slovenië | 0 | 3 | 1 | 4 |
11 | Noorwegen | 0 | 2 | 0 | 2 |
12 | Frankrijk | 0 | 1 | 2 | 3 |
13 | België | 0 | 1 | 0 | 1 |
Litouwen | 0 | 1 | 0 | 1 | |
15 | Ierland | 0 | 0 | 2 | 2 |
16 | Tsjechië | 0 | 0 | 1 | 1 |
Estland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Finland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 38 | 38 | 39 | 115 |
Records
De onderstaande tabel geeft de verbroken wereld (WR), Europese (ER) en kampioenschapsrecords (CR) tijdens dit kampioenschap.
Datum | Afstand | Ronde | Naam | Land | Tijd | CR | ER | WR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
26 november | 50 m rugslag (m) | Finale | Stanislav Donets | RUS | 22,74 |
Externe link
- (en) Uitslagen