Wereldkampioenschappen langlaufen 2023
WK langlaufen 2023 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | Planica | ||||||
Jaar | 2023 | ||||||
Data | 22 februari t/m 5 maart | ||||||
Sport | Langlaufen | ||||||
Organisator | FIS | ||||||
Evenementen | 12 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De wereldkampioenschappen langlaufen 2023 werden van 22 februari tot en met 5 maart 2023 gehouden in Planica.
Wedstrijdschema
Datum | Tijd | Mannen | Vrouwen |
---|---|---|---|
22 februari | 13:30 / 12:30 | 10 km (vrije stijl) (Q) | 5 km (vrije stijl) (Q) |
23 februari | 12:00 14:30 | Sprint (klassieke stijl) | Sprint (klassieke stijl) |
24 februari | 15:30 | 30 km skiatlon | |
25 februari | 14:00 | 15 km skiatlon | |
26 februari | 11:30 13:30 | Teamsprint (vrije stijl) | Teamsprint (vrije stijl) |
28 februari | 12:30 | 10 km (vrije stijl) | |
1 maart | 12:30 | 15 km (vrije stijl) | |
2 maart | 12:30 | 4x5 km estafette | |
3 maart | 12:30 | 4x10 km estafette | |
4 maart | 12:00 | 30 km (klassieke stijl) | |
5 maart | 12:00 | 50 km (klassieke stijl) |
Uitslagen
Sprint
Mannen (klassieke stijl) | |||
---|---|---|---|
# | Naam | Land | Tijd |
1 | Johannes Høsflot Klæbo | NOR | 2.56,07 |
2 | Pål Golberg | NOR | + 2,22 |
3 | Jules Chappaz | FRA | + 2,24 |
4 | Michal Novak | CZE | + 5,90 |
5 | Calle Halfvarsson | SWE | + 11,64 |
6 | Lucas Chanavat | FRA | + 32,27 |
Halvefinalisten | |||
7 | Even Northug | NOR | |
8 | Renaud Jay | FRA | |
9 | James Clinton Schoonmaker | USA | |
10 | Ville Ahonen | FIN | |
11 | Erik Valnes | NOR | |
12 | Marcus Grate | SWE |
Vrouwen (klassieke stijl) | |||
---|---|---|---|
# | Naam | Land | Tijd |
1 | Jonna Sundling | SWE | 3.21,67 |
2 | Emma Ribom | SWE | + 0,87 |
3 | Maja Dahlqvist | SWE | + 4,45 |
4 | Linn Svahn | SWE | + 8,06 |
5 | Kristine Stavås Skistad | NOR | + 10,93 |
6 | Tiril Udnes Weng | NOR | + 27,29 |
Halvefinalisten | |||
7 | Rosie Brennan | USA | |
8 | Julia Kern | USA | |
9 | Nadine Fähndrich | SUI | |
10 | Johanna Hagström | SWE | |
11 | Laura Gimmler | GER | |
12 | Tereza Beranová | CZE |
Intervalstart
Mannen 15 km (vrije stijl) | |||
---|---|---|---|
# | Naam | Land | Tijd |
1 | Simen Hegstad Krüger | NOR | 32.17,4 |
2 | Harald Østberg Amundsen | NOR | + 5,3 |
3 | Hans Christer Holund | NOR | + 24,6 |
4 | Johannes Høsflot Klæbo | NOR | + 25,5 |
5 | William Poromaa | SWE | + 48,9 |
6 | Sjur Røthe | NOR | + 52,6 |
7 | Ireneu Esteve Altimiras | AND | + 1.06,8 |
8 | Friedrich Moch | GER | + 1.08,1 |
9 | Andrew Musgrave | GBR | + 1.17,0 |
10 | Clément Parisse | FRA | + 1.21,2 |
Vrouwen 10 km (vrije stijl) | |||
---|---|---|---|
# | Naam | Land | Tijd |
1 | Jessica Diggins | USA | 23.40,8 |
2 | Frida Karlsson | SWE | + 14,0 |
3 | Ebba Andersson | SWE | + 19,5 |
4 | Anne Kjersti Kalvå | NOR | + 35,1 |
5 | Ingvild Flugstad Østberg | NOR | + 46,6 |
6 | Francesca Franchi | ITA | + 51,2 |
7 | Pia Fink | GER | + 53,2 |
8 | Nadine Fähndrich | SUI | + 55,6 |
9 | Kerttu Niskanen | FIN | + 56,6 |
10 | Maja Dahlqvist | SWE | + 58,6 |
Skiatlon
30 km mannen (klassieke + vrije stijl) | |||
---|---|---|---|
# | Naam | Land | Tijd |
1 | Simen Hegstad Krüger | NOR | 1:09.40,3 |
2 | Johannes Høsflot Klæbo | NOR | + 12,2 |
3 | Sjur Røthe | NOR | + 14,1 |
4 | Pål Golberg | NOR | + 45,9 |
5 | William Poromaa | SWE | + 46,4 |
6 | Calle Halfvarsson | SWE | + 1.14,2 |
7 | Friedrich Moch | GER | + 1.14,9 |
8 | Jules Lapierre | FRA | + 1.15,4 |
9 | Clément Parisse | FRA | + 1.16,5 |
10 | Perttu Hyvärinen | FIN | + 1.54,9 |
15 km vrouwen (klassieke + vrije stijl) | |||
---|---|---|---|
# | Naam | Land | Tijd |
1 | Ebba Andersson | SWE | 38.11,8 |
2 | Frida Karlsson | SWE | + 22,0 |
3 | Astrid Øyre Slind | NOR | + 48,0 |
4 | Katharina Hennig | GER | + 53,3 |
5 | Kerttu Niskanen | FIN | + 56,3 |
6 | Krista Pärmäkoski | FIN | + 1.22,1 |
7 | Ingvild Flugstad Østberg | NOR | + 1.23,9 |
8 | Anne Kjersti Kalvå | NOR | + 1.24,0 |
9 | Francesca Franchi | ITA | + 1.25,3 |
10 | Delphine Claudel | FRA | + 1.29,7 |
Massastart
50 km mannen (klassieke stijl) | |||
---|---|---|---|
# | Naam | Land | Tijd |
1 | Pål Golberg | NOR | 2:01.30,2 |
2 | Johannes Høsflot Klæbo | NOR | + 1,0 |
3 | William Poromaa | SWE | + 1,2 |
4 | Calle Halfvarsson | SWE | + 1,6 |
5 | Martin Løwstrøm Nyenget | NOR | + 6,2 |
6 | Iivo Niskanen | FIN | + 9,4 |
7 | Didrik Tønseth | NOR | + 11,6 |
8 | Jens Burman | SWE | + 42,7 |
9 | Théo Schely | FRA | + 54,3 |
10 | Federico Pellegrino | ITA | + 1.46,2 |
30 km vrouwen (klassieke stijl) | |||
---|---|---|---|
# | Naam | Land | Tijd |
1 | Ebba Andersson | SWE | 1:22.18,0 |
2 | Anne Kjersti Kalvå | NOR | + 53,0 |
3 | Frida Karlsson | SWE | + 54,2 |
4 | Linn Svahn | SWE | + 57,7 |
5 | Rosie Brennan | USA | + 57,8 |
6 | Kerttu Niskanen | FIN | + 1.08,2 |
7 | Katharina Hennig | GER | + 2.26,1 |
8 | Teresa Stadlober | AUT | + 2.29,5 |
9 | Tiril Udnes Weng | NOR | + 2.33,9 |
10 | Astrid Øyre Slind | NOR | + 2.38,3 |
Teamsprint
Mannen (vrije stijl) | |||
---|---|---|---|
# | Naam | Land | Tijd |
1 | Pål Golberg Johannes Høsflot Klæbo | NOR | 17.28,14 |
2 | Francesco De Fabiani Federico Pellegrino | ITA | + 2,48 |
3 | Renaud Jay Richard Jouve | FRA | + 16,48 |
4 | Antoine Cyr Graham Ritchie | CAN | + 22,95 |
5 | Calle Halfvarsson Edvin Anger | SWE | + 29,58 |
6 | James Clugnet Andrew Young | GBR | + 32,52 |
7 | Friedrich Moch Janosch Brugger | GER | + 37,54 |
8 | Maciej Starega Dominik Bury | POL | + 39,70 |
9 | Luděk Šeller Michal Novák | CZE | + 43,16 |
10 | James Clinton Schoonmaker Ben Ogden | USA | + 44,73 |
Vrouwen (vrije stijl) | |||
---|---|---|---|
# | Naam | Land | Tijd |
1 | Emma Ribom Jonna Sundling | SWE | 19.40,73 |
2 | Anne Kjersti Kalvå Tiril Udnes Weng | NOR | + 2,42 |
3 | Jessica Diggins Julia Kern | USA | + 5,33 |
4 | Laura Gimmler Victoria Carl | GER | + 22,89 |
5 | Anja Weber Nadine Fähndrich | SUI | + 36,71 |
6 | Jasmi Joensuu Krista Pärmäkoski | FIN | + 37,93 |
7 | Adéla Nováková Kateřina Janatová | CZE | + 58,99 |
8 | Anja Mandelic Eva Urevc | SLO | + 1.01,43 |
9 | Weronika Kaleta Izabela Marcisz | POL | + 1.13,38 |
10 | Federica Sanfilippo Nicole Monsorno | ITA | + 1.15,93 |
Estafette
Mannen 4x10 km (klassieke + vrije stijl) | |||
---|---|---|---|
# | Naam | Land | Tijd |
1 | Hans Christer Holund Pål Golberg Simen Hegstad Krüger Johannes Høsflot Klæbo | NOR | 1:32.54,7 |
2 | Ristomatti Hakola Iivo Niskanen Perttu Hyvärinen Niko Anttola | FIN | + 46,9 |
3 | Albert Kuchler Janosch Brugger Jonas Dobler Friedrich Moch | GER | + 59,8 |
4 | Richard Jouve Hugo Lapalus Clément Parisse Jules Lapierre | FRA | + 1.00,5 |
5 | Xavier McKeever Antoine Cyr Graham Ritchie Olivier Léveillé | CAN | + 1.22,5 |
6 | Johan Häggström Jens Burman William Poromaa Calle Halfvarsson | SWE | + 1.36,7 |
7 | Ben Ogden Hunter Wonders Scott Patterson Gus Schumacher | USA | + 3.10,7 |
8 | Beda Klee Jonas Baumann Candide Pralong Cyril Fähndrich | SUI | + 4.02,9 |
9 | Dietmar Nöckler Francesco De Fabiani Paolo Ventura Federico Pellegrino | ITA | + 5.17,2 |
10 | Ryo Hirose Takanori Ebina Naoto Baba Haruki Yamashita | JPN | + 6.08,6 |
Vrouwen 4x5 km (klassieke + vrije stijl) | |||
---|---|---|---|
# | Naam | Land | Tijd |
1 | Tiril Udnes Weng Astrid Øyre Slind Ingvild Flugstad Østberg Anne Kjersti Kalvå | NOR | 50.33,3 |
2 | Laura Gimmler Katharina Hennig Pia Fink Victoria Carl | GER | + 20,5 |
3 | Emma Ribom Ebba Andersson Frida Karlsson Maja Dahlqvist | SWE | + 28,7 |
4 | Johanna Matintalo Kerttu Niskanen Eveliina Piippo Krista Pärmäkoski | FIN | + 30,5 |
5 | Hailey Swirbul Rosie Brennan Jessie Diggins Julia Kern | USA | + 1.34,6 |
6 | Juliette Ducordeau Delphine Claudel Flora Dolci Léna Quintin | FRA | + 2.29,6 |
7 | Anna Comarella Cristina Pittin Francesca Franchi Federica Sanfilippo | ITA | + 2.30,0 |
8 | Katherine Stewart-Jones Jasmine Lyons Liliane Gagnon Olivia Bouffard-Nesbitt | CAN | + 3.24,5 |
9 | Adéla Nováková Kateřina Razýmová Kateřina Janatová Barbora Havlíčková | CZE | + 3.53,0 |
10 | Anja Weber Nadine Fähndrich Lea Fischer Alina Meier | SUI | + 4.16,8 |
Medailleklassement
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Noorwegen | 7 | 6 | 3 | 16 |
2 | Zweden | 4 | 3 | 5 | 12 |
3 | Verenigde Staten | 1 | 0 | 1 | 2 |
4 | Duitsland | 0 | 1 | 1 | 2 |
5 | Finland | 0 | 1 | 0 | 1 |
Italië | 0 | 1 | 0 | 1 | |
6 | Frankrijk | 0 | 0 | 2 | 2 |
Totaal | 12 | 12 | 12 | 36 |
Externe links
- (en) Officiële website