Brasil under Panamerikanske leker 2011
Brasil under de panamerikanske leker | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||||
Brasil under Panamerikanske leker 2011 i Guadalajara | ||||||||||||
Deltakere | 521 | |||||||||||
Flaggbærer | Hugo Hoyama[1] | |||||||||||
Medaljer: Rang: 3 | Gull 48 | Sølv 35 | Bronse 58 | Totalt 141 | ||||||||
Panamerikanske historie | ||||||||||||
Sommerleker | ||||||||||||
1951 · 1955 · 1959 · 1963 · 1967 · 1971 · 1975 · 1979 · 1983 · 1987 · 1991 · 1995 · 1999 · 2003 · 2007 · 2011 · 2015 · 2019 | ||||||||||||
Vinterleker | ||||||||||||
1990 |
Brasil under Panamerikanske leker 2011. Brasil deltok i de 16. Panamerikanske leker som ble arrangert i Guadalajara i perioden 14. og 30. oktober 2011. De ble tredje beste nasjon med førtiåtte gull-, trettifem sølv- og femtiåtte bronsemedaljer.[2]
Medaljer
2011 Guadalajara | Gull | Sølv | Bronse | Total |
---|---|---|---|---|
Brasil | 48 | 35 | 58 | 141 |
Medaljevinnerne
Panamerikanske leker 2011, Guadalajara | ||||
---|---|---|---|---|
Medaljer | Utøver | Sport | Øvelse | Resultat |
César Cielo | Svømming | 50 meter fri, menn | 21,58 | |
César Cielo | Svømming | 100 meter fri, menn | 47,84 | |
Leonardo De Deus | Svømming | 200 meter butterfly, menn | 1.57,92 | |
Ana Luiza Mello | Skyting | 25 m pistol, damer | 773,9 poeng | |
Thiago Pereira | Svømming | 100 meter rygg, menn | 54,56 | |
Thiago Pereira | Svømming | 200 meter rygg, menn | 1.57,19 | |
Thiago Pereira | Svømming | 200 meter medley, menn | 1.58,07 | |
Thiago Pereira | Svømming | 400 meter medley, menn | 4.16,68 | |
Felipe França Silva | Svømming | 100 meter bryst, menn | 1.00,34 | |
Alison Cerutti Emanuel Rego | Sandvolleyball | Menn | ||
Larissa Franca Juliana Felisberta | Sandvolleyball | Damer | ||
Hugo Hoyama Gustavo Tsuboi Thiago Monterio | Bordtennis | Lag, men | ||
Bruno Fratus Nicholas Santos César Cielo Nicolas Oliveira | Svømming | 4 x 100 meter fri, menn | 3.14,65 | |
Luisa Matsuo Bianca Mendonça Eliane Sampaio Drielly Saltoe | Turn | Mangekamp, damer lag | 48,575 poeng | |
Guilherme Guido Felipe França Silva Gabriel Mangabeira César Cielo | Svømming | 4 x 100 m medley | 3.34,58 | |
Eduarda Amorim Barbara Arenhart Moniky Bancilon Francine Cararo Deonise Cavaleiro Fernanda da Silva Fabiana Diniz Alexandra Nascimento Mayara Moura Daniela Piedade Helena Silvia Jessica Quintino Samira Rocha Ana Paula Rodrigues Chana Souza | Håndball | Håndball, damer | Semifinale: 43 - 12 Finale: 33 - 15 | |
Thiago Alves Mauricio Borges Eder Carbonera Mario Da Silva Mauricio De Souza Wallace De Souza Gustavo Endres Luiz Fonteles Wallace Martins Murilo Radke Bruno Rezende Renato Russomanno | Volleyball | Volleyball, menn | Semifinale: 3 - 1 Finale: 3 - 1 | |
Fabiana Claudino Juciely Silva Dani Lins Paula Pequeno Thaísa Menezes Marianne Steinbrecher Jaqueline Carvalho Tandara Caixeta Sheilla Castro Fabiana de Oliveira Fernanda Garay Fabiola Sousa | Volleyball | Volleyball, damer | ||
Robson Da Conceicao | Boksing | Lettvekt, menn | ||
Rogério Dutra da Silva | Tennis | Single, menn | ||
Aline Ferreira | Bryting | 72 kg fristil, damer | ||
Yamaguchi Florentino | Boksing | Lett tungvekt, menn | ||
Bruno Fratus | Svømming | 50 meter fri, menn | 22,05 | |
Graciele Herrmann | Svømming | 50 meter fri, damer | 25,23 | |
Felipe Lima | Svømming | 100 meter bryst, menn | 1.00,99 | |
Joanna Maranhão | Svømming | 400 meter medley, damer | 4.46,33 | |
Yane Marques | Moderne femkamp | Individuelt, damer | 5 260 poeng | |
Daynara de Paula | Svømming | 100 meter butterfly, damer | 59,30 | |
Poliana Okimoto | Svømming | 10 km maraton, damer | 2.04.11,5 | |
Joao Borges Alexis Mestre | Roing | Toer uten styrmann, menn | 6.48,74 | |
Michelle Lenhardt Flavia Delaroli-Cazziolato Tatiana Barbosa Daynara de Paula | Svømming | 4 x 100 m fri, damer | 3.44,62 | |
Joanna Maranhão Jéssica Cavalheiro Manuella Lyrio Tatiana Barbosa | Svømming | 4 x 200 meter fri, damer | 8.09,89 | |
André Schultz Nicolas Oliveira Leonardo de Deus Thiago Pereira | Svømming | 4 x 200 m fri, menn | 7.21,96 | |
Leonardo Bortolini Gustavo Cardoso Fabio Chiuffa Bruno De Santana Marcos Dos Santos Thiagus Dos Santos Jaqson Kojoroski Ferando Filho Gil Pires Felipe Ribeiro Renato Rui Maik Santos Ales Silva Henrique Teixeira Vinicius Teixeira | Håndball | Håndball, menn | Semifinale: 41 - 17 Finale: 23 - 26 | |
Julio Almeida | Skyting | 10 m luftpistol, menn | 675,2 poeng | |
Julio Almeida | Skyting | 50 m pistol | 639,9 poeng | |
Kaio Almeida | Svømming | 200 meter butterfly, menn | 1.58,78 | |
Myke Carvalho | Boksing | Weltervekt, menn | ||
Luis Da Graca | Skyting | Dobbelttrap, menn | 182 poeng | |
Joice Da Silva | Bryting | 55 kg fristil, damer | ||
Roseli Feitosa | Boksing | Lett tungvekt, damer | ||
Marcio Ferreira | Taekwondo | Fluevekt (58 kg), menn | ||
Marcelo Giardi | Vannski | Wakeboard, menn | ||
Guilherme Guido | Svømming | 100 meter rygg, menn | 54,81 | |
Bruno Heck | Skyting | 50 m rifle, tre posisjoner, menn | 1245,0 poeng | |
Juliao Henriques | Boksing | Fluevekt, menn | ||
Robenilson De Jesus | Boksing | Bantamvekt, menn | ||
Angelica Kvieczynski | Turn | Mangekamp, damer | 98,200 poeng | |
Éverton Lopes | Boksing | Lett weltervekt, menn | ||
Joanna Maranhão | Svømming | 200 meter medley, damer | 2.15,08 | |
Daniel Paiola | Badminton | Single, menn | ||
Thiago Pereira | Svømming | 200 meter bryst, menn | 2.13,58 | |
Henrique Rodrigues | Svømming | 200 meter medley, menn | 2.03,41 | |
Roberto Schmits | Skyting | Trap | 142 poeng | |
Marcelo Suartz | Bowling | Individuelt, menn | ||
Ana-Clara Duarte Rogério Dutra da Silva | Tennis | Mixeddouble | ||
Vinicius De Lima Vinicius Rodrigues Rafael Fernandes | Squash | Lag, menn | ||
Lara Teixeira Nayara Figuiera | Synkronsvømming | Duett, damer | ||
Fabiola Molina Tatiane Sakemi Daynara De Paula Tatiana Barbosa | Svømming | 4 x 100 m medley, damer | 4.07,12 | |
Giovana Stephan Joseane Costa Lara Teixeira Lorena Molinos Maria Bruno Maria Pereira Nayara Figueira Pamela Nogueira | Synkronsvømming | Lag, damer | ||
Tassia Carcavalli Damiris Dantas Izabela De Andrade Barbara De Queiroz Carina De Souza Erika De Souza Clarissa Dos Santos Gilmara Justino Palmira Marcal Iziane Marques Jaqueline Silvestre Silvia Valente | Basketball | Basketball, damer | Semifinale: 68 - 69 Bronsefinale: 87 - 48 |