Belgia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900
Kod MKOl | BEL | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1900 Paryż | ||||||
Liczba zawodników | 78 w 28 konkurencjach w 11 dyscyplinach | |||||
|
Belgię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900 reprezentowało 63 sportowców.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja |
---|---|---|---|
Złoto | Hubert Van Innis | Łucznictwo | Au Chapelet (33 m) |
Złoto | Emmanuel Foulon | Łucznictwo | Sur la Perche à la Herse |
Złoto | Hubert Van Innis | Łucznictwo | Au Cordon Doré (33 m) |
Złoto | Aimé Haegeman | Jeździectwo | Konkurs skoków |
Złoto | Constant Van Langendonck | Jeździectwo | Skok w dal |
Srebro | Henri Cohen Jean De Backer Fernand Feyaerts Oscar Grégoire Albert Michant Georges Romas Guillaume Séron A. R. Upton Victor Sonnemans | Piłka wodna | Turniej mężczyzn |
Srebro | Marcel Van Crombrugge Frank Odberg Oscar Dessomville Prosper Bruggeman Maurits Verdonck Oscar De Cock Maurice Hemelsoet Jules De Bisschop Rodolphe Poma | Wioślarstwo | Ósemka |
Srebro | Georges Van Der Poële | Jeździectwo | Konkurs skoków |
Srebro | Hubert Van Innis | Łucznictwo | Au Cordon Doré (50 m) |
Srebro | Émile Druart | Łucznictwo | Sur la Perche à la Herse |
Brąz | Louis Glineur | Łucznictwo | Sur la Perche à la Pyramide |
Brąz | Georges Van Der Poële | Jeździectwo | Skok wzwyż |
Brąz | Charles Paumier du Vergier | Strzelectwo | Karabin wojskowy (stojąc) |
Brąz | Paul Van Asbroeck | Strzelectwo | Karabin wojskowy (3 postawy) |
Brąz | Albert Delbecque Raul Kelecom Marcel Leboutte Lucien Londot Ernest Moreau De Melen Edmond Neefs Georges Pelgrims Alphonse Renier Émile Spannoghe | Piłka nożna | Turniej mężczyzn |
Skład kadry
Gimnastyka
- Osobny artykuł: Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900.
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | ||
De Poorten | wielobój gimnastyczno-lekkoatletyczny | 207 | 99. |
Michelet | 192 | 112. |
Jeździectwo
- Osobny artykuł: Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900.
Konkurencje olimpijskie
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | ||
Aimé Haegeman | konkurs skoków | 2:16,0 | |
Georges van der Poële | 2:17,6 | ||
skok wzwyż | 1,70 | ||
Constant Van Langhendonck | skok w dal | 6,10 | |
Van Der Meulen | Nie sklasyfikowany |
Konkurencje nieolimpijskie
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | ||
Georges Van Der Poele | Jazda konna z polowaniem | Nie sklasyfikowany | |
Georges Nagelmackers | Powożenie zaprzęgami konnymi | b.d | |
Étienne, Baron Van Zuylen Van Nijevelt | Nie sklasyfikowany | ||
Gaston Saint-Paul de Sinçay | Nie sklasyfikowany | ||
Georges Chaudoir | Nie sklasyfikowany | ||
Paul Lambert | Nie sklasyfikowany | ||
Orban | Nie sklasyfikowany | ||
Georges Pauwels | Nie sklasyfikowany |
Kolarstwo
- Osobny artykuł: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Pozycja | ||
Vincent | sprint | Antonio Restelli Joseph Mallet Caillet Mossmann P. Hubault Edouard Wick | Albert Taillandier Thomann | Nie awansował |
Łucznictwo
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | ||
Hubert Van Innis | au chapelet (33 m) | b.d | |
au chapelet (50 m) | b.d | 4. | |
au cordon doré (33 m) | b.d | ||
au cordon doré (50 m) | 29 | ||
Emmanuel Foulon | sur la perche à la herse | b.d | |
Emile Druart | b.d | ||
Louis Glineur | sur la perche à la pyramide | b.d |
Piłka nożna
- Osobny artykuł: Piłka nożna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900.
|
|
Reprezentacja Belgii wywalczyła brązowy medal (startowały tylko trzy drużyny).
Wyniki
23 października 1900 | USFSA XI Peltier pozostali nieznani | 6 : 2 (1:2) | Université Libre de Bruxelles Spanoghe van Heuckelum | Widzów: 1 500 Sędzia: Jack Wood (Wielka Brytania) |
Piłka wodna
|
|
Reprezentanci Belgii zdobyli srebrny medal.
Wyniki
Ćwierćfinał
11 sierpnia 1900 | Club de natation de Bruxelles | 2:0 | Pupilles de Neptune de Lille I | ||
Półfinał
12 sierpnia 1900 | Club de natation de Bruxelles | 5:1 | Libellule de Paris | ||
Finał
11 sierpnia 1900 | Club de natation de Bruxelles | 2:7 | Osborne Swimming Club | ||
Pływanie
- Osobny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900.
Zawodnik | Konkurencja | Półfinał | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
Hermand | 4000 m dowolnym | Nie ukończył wyścigu | Nie awansował |
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900.
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | ||
Alban Rooman | pistolet dowolny indywidualnie | 405 | 13. |
Émile Thèves | 404 | 14. | |
Victor Robert | 351 | 16. | |
Pierre Eichhorn | 345 | 17. | |
Charles Lebègue | 318 | 19. | |
Alban Rooman Émile Thèves Victor Robert Pierre Eichhorn Charles Lebègue | pistolet dowolny drużynowo | 1823 | 4. |
Charles Paumier du Vergier | karabin dowolny stojąc | 298 | |
Paul Van Asbroeck | 297 | 4. | |
Jules Bury | 282 | 7. | |
Edouard Myin | 265 | 21. | |
Joseph Baras | 233 | 30. | |
Paul van Asbroeck | karabin dowolny klęcząc | 308 | 4. |
Charles Paumier du Vergier | 297 | 9. | |
Jules Bury | 269 | 24. | |
Edouard Myin | 249 | 29. | |
Joseph Baras | 210 | 30. | |
Paul Van Asbroeck | karabin dowolny leżąc | 312 | 8. |
Edouard Myin | 304 | 13. | |
Charles Paumier du Vergier | 302 | 15. | |
Jules Bury | 270 | 28. | |
Joseph Baras | 270 | 28. | |
Paul Van Asbroeck | karabin dowolny trzy postawy | 917 | |
Charles Paumier | 897 | 6. | |
Jules Bury | 821 | 22. | |
Edouard Myin | 818 | 23. | |
Joseph Baras | 713 | 30. | |
Paul Van Asbroeck Charles Paumier du Vergier Jules Bury Edouard Myin Joseph Baras | karabin dowolny trzy postawy drużynowo | 4166 | 6. |
René Guyot | 17[2] |
Szermierka
- Osobny artykuł: Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900.
Zawodnik | Konkurencja | Runda 1 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Pozycja | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | |||
Tony Smet | floret amatorzy | Guèrin | W | de Saint-Aignan | W | Émile Coste Henri Masson Prospère Sénat Rudolf Brosch Guèrin Claude de Boissière Bélot | P | Claude de Boissière Eugene des Logis Berges de Saint-Aignan Bélot Ducrot Adrien Guyon Guèrin | 14. | |
szpada amatorzy | Début Gaston Achille Duclos Fedreghini Fichot Weber | Edmond Wallace Francisco Camet de Pradel Bideau Henri Hébrard de Villeneuve | Nie awansował | |||||||
Hébrant | szabla zawodowcy | b.d | d.d | b.d | b.d | Antonio Conte François Delibes Milan Neralić Lajos Horvath Brun-Buisson Georges Clappier Otello Santelli | Antonio Conte Italo Santelli Milan Neralić François Delibes Julian Michaux Xavier Anchetti Piotr Zakoworot | P | 8. | |
Pierre Selderslagh | floret zawodowcy | b.d | d.d | b.d | b.d | Adolphe Rouleau Jean-Baptiste Mimiague Jules Rossignol Italo Santelli Marcel Boulanger Michel Filippi Georges Lefèvre | P | Georges-Joseph Haller Adjutant Lemoine Georges Lefèvre Marcel Boulanger Lucien Millet Cyrille Verbrugge Michel Filippi | 10. | |
Cyrille Verbrugge | b.d | d.d | b.d | b.d | Lucien Mérignac Alphonse Kirchhoffer Antonio Conte Léopold Ramus Georges-Joseph Haller Adjutant Lemoine Lucien Millet | P | Georges-Joseph Haller Pierre Selderslagh Adjutant Lemoine Georges Lefèvre Marcel Boulanger Lucien Millet Michel Filippi | 15. | ||
F. Després | b.d | P | Nie awansował |
Wioślarstwo
- Osobny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1900.
Zawodnik | Konkurencja | Półfinały | Finał | Miejsce | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | |||
Prosper Bruggeman Maurice Hemelsoet | M2+ | 7:00,4 | 3. | Nie awansowali | ||
Jules De Bisschop Prosper Bruggeman Oscar Dessomville Oscar De Cock Maurice Hemelsoet Marcel Van Crombrugge Frank Odberg Maurits Verdonck Rodolphe Poma | M8+ | 5:00,2 | 2. | 6:13,8 | 2. |
Przypisy
Bibliografia
- Belgium at the 1900 Summer Olympics [online], olympedia.org [dostęp 2023-01-08] (ang.).
- p
- d
- e
- p
- d
- e
Ameryka | |
---|---|
Azja | |
Europa | |
Australia i Oceania |